سمعک نامرئی

سمعک نامرئی، سمعک ریزی است که داخل خم دوم گوش قرار گرفته و هر چه کانال گوش بزرگتر باشد، بیشتر داخل گوش می رود و دید کمتری دارد. این سمعک محبوب جزو ریزترین سمعک های دنیا است. تکنولوژی سمعک های داخل گوشی بسیار متفاوت است و بر مبنای آن کیفیت سمعک فرق می کند. سمعک مخفی نامریی به صورت CIC یا IIC  به صورت تکنولوژی سمعک هوشمند، سمعک فراهوشمند، سمعک دیجیتال وجود دارد. اصولا آخرین تکنولوژی ها در این سمعک به کار می رود. ربات آن ها را می سازند و یا به صورت قالب گیری از خم دوم گوش سفارشی ساخته می شود.

خرید سمعک نامرئی
کلینیک سمعک آلفا - خرید سمعک نامرئی

سمعک نامرئی چیست؟

از دست دادن شنوایی می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد و می تواند ناشی از چیزهای مختلف باشد، مانند صدای بلند ناگهانی، دارو یا فقط بالا رفتن سن. کم شنوایی می تواند توانایی شرکت در فعالیت های اجتماعی، لذت بردن از موسیقی و حتی مکالمه با دوستان را محدود کند. استفاده از سمعک یک گزینه درمانی بسیار موثر در کاهش مشکلات شنوایی می باشد. البته بعضی افراد ترجیح می دهند سمعک چندان جلب توجه نکند بنابراین سمعک نامرئی یک گزینه ایده آل می باشد.

سمعک های نامرئی(Invisible hearing aid) آنقدر کوچک هستند که در قسمت بیرونی گوش دیده نمی شوند. آنها به طور منظم در کانال گوش قرار می گیرند و اغلب به طور سفارشی با نیازهای شنوایی فردی ویا شکل گوش شما تنظیم می شوند. پوشش بیرونی سمعک نامرئی یک قالب گوش سفارشی است که از اثری از گوش که توسط یک متخصص شنوایی سنجی با خمیر سیلیکونی تزریق شده در کانال گوش ساخته شده است. تمام قطعات الکترونیکی سمعک در داخل محفظه سفارشی قرار گرفته اند که به راحتی در کانال گوش قرار می گیرد.  البته این مورد را باید در نظر گرفت که همه گوش ها برای استفاده از سمعک IIC مناسب نیستند. آناتومی گوش باید شکل و اندازه مناسبی داشته باشد تا تمام اجزای الکترونیکی داخل سمعک نامرئی( IIC )را در خود جای دهد. مورفولوژی طبیعی مجرای گوش هنگام انتخاب سمعک در نظر گرفته می شود. 
استفاده از سمعک های داخل گوشی و کاملا داخل مجرای گوش برای افرادی که کانالی بسیار باریک دارند یا شکلی که مانع از قرار گرفتن آن در کانال می شود، گزینه ای مناسب نیست. همچنین اگر کانال گوش شما تحت عمل جراحی قرار گرفته است، باید به متخصص شنوایی و یا شنوایی شناس خود اطلاع دهید.
علاوه بر سمعک های نامرئی سفارشی, سمعک های نامرئی پیش ساخته نیز وجود دارد که متناسب با شکل و آناتومی گوش به بیمار ارائه می شود. سمعک نامرئی از پیش ساخته توسط کمپانی بطور کامل ساخته می شود. برای تجویز این نوع سمعک نیاز به قالب گیری از مجرای گوش نمی باشد. قالب های این نوع از سمعک های نامرئی بصورت آماده و در سایزهای مختلف در دسترس است. در برخی موارد مجرای گوش بسیار باریک و پرپیچ و خم است و امکان قرارگیری قالب های آماده درون گوش وجود ندارد. در این موارد توصیه می شود از گوش قالب گرفته شود و ساخت سمعک بصورت اختصاصی انجام شود.

بسیاری از سمعک های IIC سفارشی ممکن است در ابتدا باعث شوند که درک بیشتری از صدای خود داشته باشید. این احساس به عنوان "انسداد" شناخته می شود. انسداد معمولا زمانی رخ می دهد که یک سمعک سفارشی مجرای گوش شما را به طور کامل پر کند. بسته به درجه و شدت کم شنوایی شما ممکن است در ابتدا بیشتر یا کمتر صدای خود را بشنوید. انسداد معمولاً در چند روز اول استفاده از سمعک بیشتر قابل توجه است زیرا مغز شما در حال تطبیق با شنیدن صداهایی است که مدت‌هاست نشنیده‌اید. با گذشت زمان و استفاده مداوم از سمعک، مغز شما به سرعت صدای شما را تطبیق داده و تشخیص می دهد و بنابراین درک انسداد چندان قابل توجه نخواهد بود.

سمعک های نامرئی  درست مانند انواع دیگر سمعک ها , از سه قسمت میکروفون، تقویت کننده و بلندگو تشکیل شده اند. صداها از طریق میکروفون سمعک دریافت می شود که سپس امواج صوتی را قبل از ارسال به تقویت کننده به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند. سپس قدرت این سیگنال ها توسط تقویت کننده افزایش می یابد و از طریق بلندگوی سمعک به داخل گوش ارسال می شود. سمعک های نامرئی ممکن است با گزینه تله کویل عرضه نشوند، اگرچه برخی از سازندگان اکنون سمعک های بی سیم IIC را ارائه می دهند که از نظر اندازه کمی بزرگتر از گزینه های کلاسیک هستند.سمعک های IIC کوچکترین و CIC کوچکترین و قوی ترین سمعک های داخل گوشی هستند.

سمعک‌های نامرئی امروزی حتی کوچک‌تر از نمونه‌های قبلی خود هستند و حتی می‌توان آن‌ها را در رنگی سفارش داد که بیشتر با پوست کاربر مطابقت دارد. امروزه سمعک های نامرئی هوشمند به بازار عرضه شده اند که بسیار از لحاظ کیفیت و فناوری دارای ویژگی های بسیار هوشمندی می باشد. سمعک نامرئی هوشمند به سمعکی گفته می شود که قابلیت تغییر اتوماتیک برخی از ویژگی های پردازشی را دارد. سمعک نامرئی دارای یک میکروفون است. به همین دلیل نمیتوان انتظار تغییر جهت تمرکز و دریافت صدا را داشت. البته در موارد وایرلس دوگوشی این قابلیت به مقدار کمی فراهم شده است. برنامه تلفن در سمعک نامرئی هوشمند بصورت اتوماتیک تغییر می کند. همچنین امکان تغییر سطح صدا در مدل های پیشرفته سمعک نامرئی هوشمند با ورود به محیط های جدید وجود دارد. گوش ما مانند یک آنتن عمل می کند و موج صوتی را به داخل کانال گوش، جایی که سمعک در آن قرار دارد، هدایت می کند. سمعک نامرئی صدای بسیار طبیعی به کاربر ارائه می دهد حس صدا طبیعی است، جهت گیری بهبود یافته و صدای مزاحم باد تا حد زیادی کاهش می یابد. پردازش صدای پیشرفته و کاهش نویز آن‌ها به شما کمک می‌کند تا روی مکالمه تمرکز کنید و آن‌ها را حتی در نویزهای مخرب پس‌زمینه درک کنید. این مدل از سمعک نسبت به سبک های دیگر نیاز به نگهداری بیشتری دارد. این باعث می شود که آنها بیشتر در معرض آسیب ناشی از تجمع جرم گوش در پورت میکروفون، که در داخل کانال گوش قرار دارد، آسیب ببینند.
سمعک های نامرئی براساس شکل و اندازه و تکنولوژی نیز به دسته هایی گروهبندی می شوند:

سمعک نامرئی

انواع سمعک نامرئی

 • سمعک نامرئی IIC 

این نوع مدل سمعک نامرئی ، کوچکترین سمعک سفارشی موجود است و در دسته سمعک های غیرقابل دیدن و مخفی می باشد. آنها به گونه ای طراحی شده اند که کاملاً در مجرای گوش شما (گوش خارجی) قرار گیرند و بنابراین کاملا نامرئی هستند. سمعک های IIC متناسب با بخش عمیق استخوانی کانال گوش شما هستند. در واقع این سمعک ها در چند میلیمتری پرده ی تمپان و گوش میانی قرار می گیرند.
سمعک نامرئی IIC بطور کامل در عمق مجرای گوش قرار می گیرد. کوچکترین نوع سمعک سفارشی، ابزارهای IIC به طور نامرئی در خم دوم کانال گوش قرار می گیرند. سمعک های IIC با قابلیت قرارگیری عمیق می تواند باعث کاهش چشمگیر احساس مسدود شدن مجرا شوند یعنی از بازآوایی اصوات  در گوش شما جلوگیری می کند. IIC به طور خاص برای کم شنوایی خفیف تا متوسط ​​طراحی شده است. این سمعک قابلیت پوشش کم شنوایی های ملایم تا متوسط را فراهم می کند. تمام قسمت های سمعک نامرئی IIC درون گوش پنهان است و قابل دید نمی باشد.
سمعک نامرئی IIC کوچکترین و ریزترین نوع سمعک نامرئی می باشد. برخی موارد به دلیل سایز کوچک سمعک IIC نامرئی امکان استفاده از تله کویل وایرلس وجود ندارد. معمولا سمعک نامرئی IIC دارای دستگیره خاصی است و کاربر با استفاده از آن می تواند سمعک را درون گوش گذاشته و بردارد. سمعک نامرئی IIC بطور مستقیم در معرض جرم و رطوبت گوش است و به همین دلیل نیاز به نظافت و مراقبت ویژه دارد. برخی از کنترل ها باید با کنترل از راه دور یا برنامه تلفن هوشمند به صورت خارجی مدیریت شوند، زیرا به دلیل اندازه کوچک، قرار دادن همه کنترل ها در قسمت بیرونی هر سمعک غیرممکن است.

 • سمعک نامرئی CIC

قبل از سمعک های IIC (invisible in canal) سمعک CIC کوچکترین سمعک موجود در بازار بود. این سمعک ها به گونه ای طراحی شده اند که تمام اجزاء آن ها درون مجرای گوش قرار می گیرد و بنابراین تنها سطح خارجی آن ها و درب باطری از بیرون قابل رویت است. رنگ سمعک نیز معمولا به گونه ای است که با رنگ پوست فرد هماهنگ بوده و کمتر جلب توجه می کند. پوسته سمعک های CIC با قالبگیری از گوش فرد به صورت اختصاصی ساخته می شود. سمعک نامرئی CIC کاملا درون مجرای گوش قرار میگیرد. اما نسبت به سمعک IIC بزرگتر است و در قسمت عمق مجرای گوش قرار نمی گیرد. سطح بیرونی سمعک نامرئی CIC ممکن است از بیرون دیده شود. امکان بکارگیری سیستم وایرلس در سمعک نامرئی CIC بیشتر است. چراکه فضای سمعک CIC بیشتر است و در قسمت بیرونی تری قرار می گیرد. مزیت دیگر سمعک CIC نسبت به IIC این است که کم شنوایی های بیشتری را پوشش می دهد.
امکان پوشش کم شنوایی ملایم تا تقریبا شدید با سمعک نامرئی CIC وجود دارد. مراقبت و نظافت سمعک CIC هم مشابه با سمعک IIC ضروری است.سمعک های CIC که کوچکترین سبک سفارشی هستند، عمیقاً و کاملاً در داخل کانال گوش قرار می گیرند. میکروفون سمعک درون مجرای گوش قرار گرفته و نسبت به سمعک پشت گوشی مزایایی دارد. از جمله این که استفاده از تلفن راحت تر است و لازم نیست فرد گوشی تلفن را بالاتر از گوش بگذارد. همچنین ویژگی های اکوستیکی که به طور طبیعی توسط لاله گوش فراهم می شود و در مکان یابی اصوات از جلو و عقب نقش دارد، حفظ می گردد. البته این سمعک ها به دلیل اندازه کوچک خود، همه ی قابلیت هایی که سمعک های پشت گوشی دارند را ندارند. به عنوان مثال فاقد میکروفون جهت دارد هستند. بنابراین ممکن است برای شنیدن اصوات در حضور نویز زمینه دچار مشکل شوند. آنها برای کاهش شنوایی خفیف تا متوسط ​​مناسب هستند. به نسبت ساز کوچک خود بسیار قدرتمند بوده و معمولا می تواند کم شنوایی ملایم تا متوسط را پوشش دهد. توجه داشته باشید که این مدل اغلب برای کم شنوایی های شدید تجویز نمی شود، زیرا فیدبک گیری آن برای میزان تقویت زیاد دشوار است.
اندازه کوچک سمعک های CIC باعث می شود در مقایسه با سبک های دیگر، از جمله سبک های ITE، کمتر آشکار شوند. شنوایی شناس شما ممکن است سمعک های CIC را توصیه کند اگر ترجیح می دهید از سمعک های نامرئی استفاده کنید. در صورتی که فرد ضعف بینایی یا مشکل حرکتی داشته باشد، این مدل سمعک برایش مناسب نخواهد بود.

 • سمعک های ITC

ITCبه سمعک های نیمه پوسته نیز معروف هستند. آنها بسیار شبیه به سمعک های ITE (داخل گوش) هستند، اما تفاوت اصلی این است که آنها کوچکتر هستند و در قسمت پایینی گوش - مجرای گوش - نصب می شوند. سمعک های ITC در داخل مجرای گوش قرار می گیرند و برای کسانی که به دنبال سمعکی محتاطانه برای بهبود شنوایی خود هستند، انتخابی مناسب می باشد. این مدل  در قسمت پایینی کاسه گوش خارجی قرار می گیرند و استفاده از آنها را راحت و آسان می کنند. از آنجایی که آنها کمی بزرگتر از مدل های CIC هستند، عمر باتری بیشتری دارند و می توانند ویژگی های اضافی مانند میکروفون های جهت دار برای درک بهتر در محیط های پر سر و صدا و کنترل هایی مانند کنترل صدا را میزبانی کنند. این نوع مدل ها برای کم شنوایی خفیف و متوسط ​​مناسب هستند.
استفاده از سمعک های ITC به دلیل موقعیت و اندازه آنها با تلفن ها آسان است و بسیاری از دستگاه های مدرن با گوشی های هوشمند سازگار هستند. سمعک های ITC برای همه بیماران، از جمله کسانی که کم شنوایی شدیدتری دارند، مناسب نیستند. در برخی موارد، این سمعک ها به اندازه کافی قدرتمند نیستند تا نتایج بهینه را ایجاد کنند و ممکن است گزینه مناسبی برای کسانی که مستعد عفونت های مکرر گوش هستند نباشند. اندازه سمعک به این معنی است که تمیز کردن و مراقبت از سمعک ITC دشوارتر است. همچنین برداشتن سمعک کمی دشوارتر از سمعک BTE (پشت گوش) یا ITE (داخل گوش) است. از آنجایی که سمعک های ITC کوچکتر هستند، ممکن است تعویض باتری ها نیز دشوارتر باشد و خطر افتادن و آسیب رساندن به سمعک بیشتر باشد.ینابراین این نوع مدل سمعک ها نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارد.
بسیاری از کاربران سمعک استفاده از سمعک ITC را به دلیل سهولت در کنترل و تنظیم ترجیح می دهند. آنها دارای کنترل های اولیه هستند و فقط تنظیمات پیشرفته نیاز به تنظیم خارجی دارند.

دلایل انتخاب سمعک نامرئی

سمعک های نامرئی در مدل های داخل گوش و کاملا درون کانال گوش به گونه ای ساخته شده اند که تمام قطعات (میکروفون, گیرنده و آمپی فایر) همه در داخل گوش قرار میگیرند و نمایان نمی باشد. این بدان معناست که نیازی به قطعات خارجی مانند محفظه ای که در پشت گوش قرار می گیرد, وجود ندارد. این مدل ها دارای خاصیت خودتنظیمی می باشند و چون در اعماق کانال می باشند دارای حس راحتی در گوش دادن هستند و از صدای باد و نویز و سوت های آزار دهنده در امان اند. سمعک های نامرئی برای کم شنوایی های خفیف تا متوسط بسیار مناسب اند و می توانند در این حیطه کم شنوایی عملکرد بسیار مطبوبی داشته باشد.

مزایا و معایب سمعک نامرئی

مزایای سمعک نامرئی:

 • اندازه و طراحی آن

یکی از مزایای بزرگ این سمعک اندازه کوچک و ظاهر تقریبا نامرئی سمعک است.که این مزیت مهمی برای افرادی است که ترجیح می دهند سمعک چندان نمایان نباشد. از آنجایی که سمعک های نامرئی در بخش استخوانی مجرای گوش و در چند میلیمتری پرده ی تمپان قرار می گیرند کاملا ناپیدا هستند. این موضوع برای افرادی که با ظاهر سمعک مشکل دارند بسیار حائز اهمیت است .
سمعک‌های نامرئی امروزی در اندازه های  کوچک‌تر از مدل های  قبلی خود طراحی شده اند و این امکان نیز وجود دارد که آن‌ها را در رنگی سفارش داد که بیشتر با پوست کاربر مطابقت دارد. آنها به صورت سفارشی در گوش شما قالب گیری می شوند، بنابراین برای یک سبک زندگی فعال تناسب دارند. مزیت اصلی این سمعک محل قرار گرفتن آن در مجرای گوش است. قرار گرفتن در عمق مجرای گوش باعث می‌شود که گوش خارجی و مجرای گوش وظیفه خودشان را انجام دهند. بدان معنی که حالت قیف مانند مسیر صدا به سمت پرده گوش حفظ می‌شود و تغییری نمی‌کند.

 • راحتی

سمعک های نامرئی راحتی فوق العاده ای را به دو صورت ارائه می دهند. اولاً، آنها معمولاً نسبت به سایر دستگاه‌ها بسیار عمیق‌تر در کانال گوش می‌نشینند و لرزش داخلی کمتری ایجاد می‌کنند و به محدود کردن تأثیر اعوجاج غیرطبیعی صدا کمک می‌کنند. ثانیاً، سمعک‌های نامرئی که معمولاً کوتاه‌تر هستند، اغلب انتشار یا تخلیه امواج صوتی با صدای کم را به گوش بیرونی آسان‌تر می‌کنند و در نتیجه باعث تحریک کمتری در استفاده‌کنندگان روزانه می‌شوند. سمعک های نامرئی بسیار کارآمد هستند. از آنجایی که آنها نسبت به سایر سمعک‌ها بسیار نزدیک‌تر به پرده گوش قرار می‌گیرند، مدل‌های سمعک نامرئی برای رسیدن به همان سطح بلندی صدا برای شنونده به قدرت یا خروجی صدای زیادی نیاز ندارند. آنها همچنین می توانند احتمال تجربه بازخورد را کاهش دهند، به ویژه در هنگام تلفن که یک مشکل بزرگ برای بسیاری از کاربران سمعک می باشد.

 • قدرت

سمعک های نامرئی عملاً می توانند برای اصلاح بیشتر کم شنوایی های خفیف تا متوسط ​​شدید مورد استفاده قرار گیرند.بنابراین این نوع سمعک قدرت لازم را برای بهبود کم شنوایی های گوناگون را خواهد داشت. برخی از سمعک های CIC که رسیور خیلی قوی دارند را می توان برای کم شنوایی های شدید تا عمیق تجویز کرد.

 • کاهش تداخل خارجی

 صدای باد، خش خش و سوت به دلیل جا افتادن نامناسب سمعک در مجرای گوش می تواند بر کارایی سمعک تأثیر بگذارد. جای عمیق سمعک های نامرئی مشکل سوت زدن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

 • کیفیت صدای طبیعی

این مدل سمعک ها همچنین یک کیفیت صدای بسیار عالی  را ارائه می دهند. به لطف تقویت طبیعی صدا، بسیاری از کاربران به سرعت به این شیوه شنیداری جدید عادت می کنند.همچنین این مدل سمعک ها اعوجاج و فیدبک بسیار کمی دارند.

 • استفاده راحت تر در مکالمات تلفنی

سمعک های نامرئی برخلاف دیگر سمعک ها از جمله سمعک های پشت گوشی ، هنگام مکالمه با تلفن بسیار ساده هستند چرا که میکروفون این سمعک ها داخل مجرا قرار می گیرد و مزاحم تلفن نیست.

قیمت سمعک نامرئی

معایب سمعک نامریی

 • جرم گوش

سمعک های نامرئی نسبت به سایر مدل های خارج گوشی نیاز به مراقبت بیشتری دارند زیرا احتمال خرابی سمعک بر اثر رطوبت (تعریق، جرم یا ترشحات گوش) بیشتر است. همچنین احتمال مسدود شدن میکروفون سمعک با جرم گوش نیز وجود دارد.جرم گوش برای استفاده از سمعک نامرئی می تواند مشکل ایجاد کند و باعث آسیب به بلندگو سمعک و میکروفون سمعک شود.به این صورت که جرم گوش داخل بلندگو و میکروفون رفته و در نتیجه باعث خرابی آنها و از کار افتادن سمعک می شود.

 • عدم به کار گیری میکروفون جهت دار و قابلیت بلوتوث

اندازه کوچک سمعک های نامرئی تعداد میکروفن های این دستگاه ها را به یک عدد محدود می کند، در نتیجه استفاده از میکروفون های دایرکشنال در این سمعک ها امکان پذیر نیست.همچنین در اغلب مدل های سمعک نامرئی قابلیت بلوتوث تعبیه نشده است.در نتیجه امکان کنترل سمعک به وسیله گوشی هوشمند وجود ندارد و برای تنظیم آن باید به شنوایی شناس مراجعه کرد.

 • عمر باتری کمتر

این مدل سمعک ها دارای باتری قابل شارژ نیستند و باید به طو متوسط باتری های یکبار مصرف آنها را هر 5تا7 روز یکبار تعویض نمود. باتری این سمعک ها کوچک تر از سمعک های دیگر است به همین علت سریعتر از سایر سمعک ها باید تعویض شود.

 • مناسب نبودن برای همه افراد

همه گوش ها برای استفاده از سمعک IIC مناسب نیستند. آناتومی گوش باید شکل و اندازه مناسبی داشته باشد تا تمام اجزای الکترونیکی داخل سمعک نامرئی( IIC )را در خود جای دهد. گوش افراد با هم دیگر متفاوت است و اگر مجرای گوش فرد بسیار کوچک باشد سمعک IIC را نمیتوان در عمق مجرا قرار داد.

 • عدم تعبیه تنظیمات دستی

یکی دیگر از معایب سمعک های نامرئی این است که به دلیل سایز کوچک آنها امکان تعبیه تنظیمات دستی برای این دسته از سمعک ها وجود ندارد و امکاناتی نظیر ولوم کنترل صدا و میکروفونهای جهت دار در این سمعک ها دیده نمی شود.همچنین نمی توان از برنامه های مختلف در محیط های گوناگون بهره برد.در نتیجه شما مجبور به استفاده از تنظیماتی هستید که متخصص شنوایی برایتان تنظیم کرده است.

اجزای تشکیل دهنده سمعک نامرئی

به منظور کارکرد صحیح سمعک‌های نامرئی، 5 عنصر اصلی در سمعک وجود دارد که باعث شنوایی بهتر می‌شود. اجزای تشکیل دهنده در سمعک نامرئی عبارتند از:

 • میکروفون: صداهای محیطی را دریافت و به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌کند؛ پس از تبدیل این سیگنال‌ها به سیستم تقویت کننده سمعک ارسال می‌شود.
 • تقویت کننده: این قطعه وظیفه‌ی افزایش امواج صوتی دریافتی را دارد، پس از این مرحله، امواج صوتی به پردازنده سیگنال فرستاده خواهد شد.
 • پردازنده سیگنال دیجیتال (DSP): در این مرحله تمامی صداها توسط پردازنده، بررسی می‌شود تا از نظر راحتی صدا و همچنین وضوح گفتار، بهبود بخشیده شود.
 • گیرنده: صداهای پردازش شده و بهبود یافته، از طریق یک گیرنده یا بلندگو که داخل گوش قرار می‌گیرد، به گوش فرد کم شنوا خواهد رسید.
 • باتری: با اینکه معمولا سمعک‌ها در مدل‌های مختلف باتری خور و قابل شارژ عرضه می‌شوند، اما باتری به عنوان منبع تغذیه سمعک نامرئی در هر دو مدل، وجود دارد.

در سمعک نامرئی، تمامی قطعات ذکر شده، در یک قاب پلاستیکی کوچک قرار دارد که به راحتی داخل کانال گوش قرار می‌گیرد. با این حال یکی از نکاتی که در مورد اجزای سمعک نامرئی باید مورد توجه قرار دهید، این موضوع است که به دلیل ابعاد کوچک سمعک‌های نامرئی، معمولا تکنولوژی‌های به کار گرفته شده در سمعک محدود بوده و در برخی موارد فاقد تکنولوژی‌های ساده تر مثل بلوتوث است.

در سمعک نامرئی به چه مواردی توجه کنیم؟

هنگام خرید سمعک نامرئی، فاکتورهای متعددی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، در ادامه به مهمترین آنها پرداخته خواهد شد:

 • به طور کلی سمعک نامرئی باید به طور سفارشی و توسط ادیولوژیست در کانال گوش قرار گیرد. از طرفی دیگر در برخی موارد پس از مطرح کردن نیاز فرد و درخواست سمعک نامرئی، باید توسط متخصص پروتز، فرایند قالب‌گیری انجام شود تا مدل سمعک متناسب با شکل مجرای گوش، مطابقت داشته باشد.
 • با اینکه در سمعک نامرئی به دلیل ابعاد کوچک، از تکنولوژی‌های محدودی استفاده می‌شود، با این حال توجه به فناوری مورد استفاده در سمعک، باید با دقت انجام شود تا به بهترین نحو میزان کم شنوایی فرد برطرف شود. توصیه می‌شود به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با متخصص ادیولوژیست صحبت کنید و یا در هنگام خرید سمعک، در مورد تمامی ویژگی‌های سمعک نامرئی اطلاعات به دست آورید.
 • ظرفیت باتری در سمعک نامرئی یکی دیگر از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که در این نوع سمعک به دلیل ابعاد کوچک به طور معمول از باتری‌های یکبار مصرف استفاده می‌شود. بنابراین اگر در این نکته برای شما اهمیت زیادی دارد، گزینه‌های خرید شما بسیار محدودتر از قبل می‌شود.
 • توجه به مدل و رنگ سمعک نامرئی می‌تواند در اعتماد به نفس فرد کم شنوا، به طور مستقیم اثرگذار باشد. بهتر است پیش از خرید سمعک مدل‌های مختلف و رنگ‌های موجود سمعک مورد نظر خود را بررسی کرده و پس از آن اقدام به خرید سمعک کنید.
 • قیمت سمعک نامرئی یکی دیگر از عوامل موثر در خرید این محصول است. توصیه می‌شود بودجه‌ی مشخصی برای خرید سمعک مد نظر قرار دهید و در هنگام مشاوره پیش از خرید، محدودیت‌های مالی خود را با کارشناس فروش سمعک مطرح کنید.

سمعک نامرئی برای چه افرادی مناسب است؟

سمعک های نامرئی برای افرادی که دارای مجرای گوش و شکل گوش مناسب می باشند قابل استفاده است. البته با مشورت با شنوایی شناس و انجام تست های شنوایی می توان سمعک متناسب با نوع و میزان کم شنوایی خود را بیابید.
در صورتی‌ که شکل و اندازه مجرای گوش شما مناسب باشد، سمعک‌های نامرئی انتخاب مناسبی برای کم شنوایی متوسط و سطحی هستند. چنانچه بیمار سبک زندگی فعالی داشته باشد و یا بر زیبایی ظاهری و دیده نشدن سمعک تاکید ویژه داشته باشد، این مدل سمعک ها گزینه مناسبی برای او خواهد بود.  در کم شنوایی متوسط مشکلی از نظر انسداد وجود ندارد و سمعک نامرئی به خوبی این میزان کم شنوایی را پوشش می‌دهد.
در انتخاب نوع سمعک نامرئی درجه ناشنوایی تعیین کننده است. از آنجایی که قدرت سمعک های نامرئی IIC محدود است (در حال حاضر حداکثر 50dB)، آنها فقط در اصلاح کم شنوایی خفیف تا متوسط ​​(بین 20٪ تا 70٪) موثر خواهند بود. اگر از این آستانه فراتر رفت، متخصص شنوایی راه‌حل بهتری را توصیه می‌کند، یعنی دستگاهی مانند  CIC، یا در بیشتر موارد، میکروفون RIC پشت گوش را به بیمار معرفی میکند که در بهبود کم شنوایی موثر باشد و بهترین کارکرد را داشته باشد.

سمعک نامرئی برای چه افرادی مناسب نیست؟

معمولا برای افراد دارای کم شنوایی بسیار شدید و عمیق سمعک نامرئی تجویز نمی شود.سمعک‌های نامرئی معمولا برای افراد دارای کم شنوایی در فرکانس‌های بالا مناسب نیستند. به علت این‌که این افراد شنوایی خوبی در فرکانس‌های پایین دارند و فقط در فرکانس‌های بالا کم شنوایی دارند. بنابراین وقتی که سمعک نامرئی را در مجرای گوش شان قرار می‌دهند، دچار گرفتگی یا انسداد غیر قابل‌ تحملی در گوش‌شان می‌شوند.
از نظر تئوری، می‌توان با قرار دادن سمعک نامرئی در قسمت استخوانی مجرای گوش تا حدی مشکل گرفتگی یا انسداد را در این موارد از بین برد. اما ممکن است قرار گرفتن سمعک نامرئی کاملا در عمق کانال باعث احساس درد و ناراحتی شود و فرد نتواند از سمعک استفاده کند. بیشتر شنوایی‌شناسان سمعک  IIC را برای فردی با کم شنوایی شدید پیشنهاد نمی‌کنند. به علت این‌که بهره سمعک  IIC برای کم شنوایی شدید کم هست و نمی‌تواند این میزان کم شنوایی را به خوبی پوشش دهد. در این موارد سمعک  CIC توصیه می‌شود. از نظر اندازه سمعک‌های  CIC کمی از سمعک‌های  IIC بزرگتر هستند. در حال حاضر، هیچ سمعک نامرئی برای افرادی که مبتلا به کم شنوایی عمیق هستند، وجود ندارد.
به دلیل کوچک بودن مجرای گوش نوزادان, سمعک نامرئی مناسب کودکان و نوزادان دچار کم شنوایی نمی باشد. معمولا به سالمندان نیز این مدل سمعک پیشنهاد نمیشود. به دلیل لرزش دست یا وجود بیماری مانند آلزایمر در سالمندان ممکن است این مدل سمعک ها را به دلیل کوچک بودن گم کنند.افرادی که سابقه پارگی پرده گوش را دارند و همچنین در گذشته دچار عفونت گوش شده اند نمیتوانند از سمعک نامرئی استفاده کنند.
افرادی که زیاد عرق میکنند و جرم گوششان زیاد است, ممکن است در استفاده از سمعک های نامرئی دچار مشکل می شوند. سمعک نامرئی برای افرادی که گوش آنها چرب بوده و دائماً در حال تولید سرومن می باشد, گزینه مناسبی نیست. وجود جرم گوش زیاد و باعث کاهش عمر سمعک و قطعی پیاپی سمعک می شود و کیفیت صدا برای بیمار را نیز کاهش می دهد. اگر بینایی یا مهارت دستی خوبی ندارید این سمعک ها برای شما مناسب نیستند. چراکه این سمعک ها به دلیل اندازه ی مینیاتوری خود دقت زیادی میطلبند.

علل محبوبیت سمعک نامرئی

رضایت بیمار

ریز بودن سمعک و سیستم رازداری سمعک با موبایل یا ریموت از مزایای سمعک مخفی است. علاوه بر این که خود سمعک نامرئی به صورت فراهوشمند در محیط های مختلف اتومات تنظیم می شود.

مکان یابی جهت دار

افراد کم شنوا در جهت یابی مشکلات فراوان دارند. اما سمعک نامرئی، مخصوصا زمانی که دوطرفه استفاده می شود، این مشکل را حل می کند.

کیفیت بالای سمعک نامرئی

نزدیک بودن به پرده گوش و درنتیجه رسیدن طبیعی صدا به گوش، کیفیت و وضوح بالا را در سمعک نامرئی ایجاد می کند.

عدم فیدبک در سمعک نامرئی

زیرا کاملا سایز گوش است و فیدبک یا اعوجاج باعث بدعملکردی در آن نمی شود و به اصطلاح سمعک سوت نمی زند.
درصورتیکه تغییر وزن زیاد داشته باشید و یا قالبگیری به خوبی انجام نشده باشد، سمعک دچار سوت خواهد شد. سمعک نامرئی به علت قرارگیری در خم گوش و نزدیک پرده گوش نیاز به تقویت بالا ندارد.

کاهش اثر انسداد

این اثر پدیده ای است که به علت قرارگیری سمعک در کانال گوش رخ می دهد و شخص صدا را از درون لوله و گرفته می شنود.
اما به علت اینکه تقویت فرکانس های پایین در سمعک نامرئی از تکنولوژی جدیدی برخوردار است، اثر انسداد را نمیبینیم.

قدرت و تقویت بالای صدا

اندازه کوچک این سمعک و تقویت بالای آن در سمعک نامرئی سفارشی بسیار محبوب است و باعث رضایت در کاربران سمعک گشته است.
جهت انتخاب بهترین سمعک و خدمات مشاوره سمعک با ما در ارتباط باشید.

جهت انتخاب بهترین سمعک و خدمات مشاوره سمعک با ما در ارتباط باشید.

سمعک آلفا برای راحتی بیماران، کلیه برندها را با قیمت های مختلف به صورت سمعک کوچک و سمعک پنهان ارائه می دهد. قیمت این مدل سمعک ها بر اساس تکنولوژی و پوشش دهی کم شنوایی بیشتر تعیین شده و مناسب با تمامی بودجه ها طراحی شده است. تقریبا برای هر گوش از 3 میلیون تومان به بالا شروع شده و تا 16 میلیون نیز در ایران و وجود دارد.

انواع سمعک نامرئی(از لحاظ برند تولیدکننده)

 • Phonak (فوناک)

Lyric یک سمعک بسیار کوچک و از سری مدل های نامرئی است. Lyric  در کانال گوش شما قرار می گیرد و کاملاً دور از دید باقی می ماند . در حالی که سمعک های سنتی صدای خارج از گوش را ضبط و پردازش می کنند، Lyric از آناتومی طبیعی گوش برای تقویت و ارائه یک تجربه شنیداری کامل و طبیعی به شما استفاده می کند. دارای صدای واضح و طبیعی می باشد. کاربران این نوع مدل سمعک  وضوح بیشتر و درک صدای فرکانس بالا مطلوبی را تجربه می کنند. همچنین این مدل دارای سیستم مدیریت و کنترل وزوزگوش می باشد. به دلیل تناسب عمیق در کانال گوش,  صدای باد در عملکردش تاثیری نمیگذارد. مقاومت خوبی در برابر آب و رطوبت دارد. البته Lyric  برای تمام سطوح کم شنوایی مناسب نیست و برای استفاده از این نوع میزان کم شنوایی و نتایج تست های شنوایی و همچنین سبک زندگی فرد تاثیر گذار می باشد. Phonak Virto B Titanium یکی دیگر از سمعک های نامرئی کمپانی فوناک می باشد. این مدل با استفاده از تیتانیوم مستحکم ساخته شده و در 2 سطح فناوری موجود است. تیتانیوم به دلیل استحکام برتر، وزن سبک و دوام آن شناخته شده است. بنابراین فوناک با ساخت سمعک از تیتانیوم و استفاده از قطعات مینیاتوری توانسته است Virto B Titanium را 26 درصد کوچکتر از مدل قبلی خود کند Virto B Titanium جدیدترین عضو از خانواده سمعک Phonak's Belong است. Virto B Titanium از سیستم عامل بسیار موفق AutoSense استفاده می کند که به سمعک اجازه می دهد تا بدون نیاز به تنظیم دستی به طور خودکار با تغییرات محیط سازگار شود. این بدان معناست که شما همیشه در هر کجا که باشید، وضوح شنیداری مطلوب را دریافت خواهید کرد.

 • Signia (سیگنیا)

سیگنیا (زیمنس سابق) یکی دیگر از تولیدکنندگان مهم سمعک های نامرئی است. سیگنیا با توجه به اینکه مصرف کنندگان مختلف نیازهای کاملاً متفاوتی دارند، سه محصول نامرئی ارائه می دهد: Insio Primax IIC، Insio Nx IIC و Insio Silk Nx. این مدل‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند و قیمت‌های متفاوتی دارند تا نیازهای منحصر به فرد مصرف‌کنندگان را برآورده کنند. از سمعک های نامرئی سیگنیا می توان به سری  Insio  اشاره کرد .
این مدل سمعک, یک مدل سمعک نامرئی سفارشی داخل گوش می باشد که کیفیت صدای خوبی را با هزینه مناسب ارائه می دهد. طراحی فوق العاده نامرئی و کیفیت صدای استثنایی از ویژگی های دیگر مدل سمعک های نامرئی اینزیو می باشد. دارای فناوری Nx می باشد که این فناوری صدای طبیعی صدای شما را به خوبی با تمام صداهای اطراف ترکیب می کند. این به شما امکان می دهد از طبیعی ترین تجربه شنوایی و بالاترین عملکرد شنوایی بهره مند شوید. میکروفون های CIC/IIC Insio صدا را در داخل کانال گوش دریافت می کنند. کیفیت صدا، به لطف دستگاه های شنوایی جدید و فناوری پیشرفته سرکوب نویز، به مکالمه اجازه می دهد تا به وضوح شنیده شود. حتی در محیط های پر سر و صدا مانند رستوران ها یا کنفرانس ها، درک آن را برای کاربر سمعک بسیار آسان می کند. عملکرد Classifier با بالاترین به شما امکان می دهد از شنوایی سه بعدی لذت ببرید، همچنین دارای کنترل خودکار پیشرفته نیز می باشد. برای ارائه شنوایی بهینه حتی در حال حرکت، mycontrol به طور خودکار تنظیمات سمعک را بر اساس داده های تراکنش برنامه تنظیم می کند.

 •  Oticon (اتیکن)

سمعک Intiga اتیکن دارای سایز کوچک تری نسبت به مدل های دیگر است. مدل IIC این سمعک دارای سایز بسیار کوچکی می باشد و در مجرای گوش قرار می گیرد.Intiga را می توان یک سمعک نامرئی IIC واقعی تلقی کرد. ظاهر ظریف و پردازش کاملا خودکار، باعث شده است سمعک intiga برای کاربر و اطرافیان نامرئی باشد. کمپانی سمعک اتیکن به دنبال بازخورد خوبی که نسبت به محصولات Oticon Intiga RITE دریافت کرده بود, تعدادی از سمعک های جدید IIC ( نامرئی داخل کانال ) را به بازار عرضه کرد. این نوع مدل سمعک نامرئی  تمام تکنولوژی های جدید موجود در سری قبلی یعنی Oticon Intiga RITE را داراست.
سمعک Intiga متناسب با اندازه کانال گوش، در عمق کانال قرار می گیرد. این سمعک کاملا خودکار و هوشمند است و در آن از آخرین تکنولوژی حفظ ویژگی های گفتاری استفاده شده است. این تکنولوژی منحصر به فرد موجب می شود که سمعک درهماهنگی با مغز کار کند. این مدل سمعک در سه سطح تکنولوژی6و 8 و10 در دسترس است.سمعک اینتیگا( Intiga IIC ) دارای محدوده ی پوشش تا 70 دسی بل همراه با پهنای باند بسیار موثر 10 کیلوهرتز می باشد.
این سمعک با برخورداری از قدرت پردازش دو گوشی بی سیم از قدرت مغز در پردازش اصوات حمایت می کند. بلندگو آن از لحاظ ارگونومیک به شیوه ای ساخته شده است که باعت استفاده از یک تنظیم راحت در طول روز می شود. وضوح گفتار و قدرت پردازش صدا و همچنین ارائه صدای طبیعی به کاربر نشان دهنده کیفیت بالا و فناوری پیشرفته به کار رفته در این سمعک است. این مدل سمعک در سه سطح تکنولوژی 6و 8 و10 در دسترس است. سمعک Siyaاز نوع سمعک نامرئی هوشمند بوده و در دو سطح تکنولوژی با پلتفرم (Velox) که پردازش صدا را به صورت سریع انجام داده و کیفیت عالی از صدا را به صورت شفاف ارائه می کند. این سمعک در دو سطح تکنولوژی (1,2) موجود بوده که دارای 48 کانال فرکانسی مدارات پیشرفته ضدنویز، قابلیت تطبیق سریع با محیط های شنوایی متفاوت می باشدواندازه آن بسیار ریز بوده و کاربر سمعک با توجه به قیمت مناسب آن  و دریافت به تکنولوژی بالای آن فرایند شنوایی مطلوبی را تجربه می کند.

 • Starkey (استارکی)

سمعک استارکی مدل Sound Lens یکی از کوچکترین سمعک های دنیا می باشد به دلیل اینکه این سمعک  در خم دوم طبیعی کانال گوش قرار گرفته است. این مدل برای افرادی با کم شنوایی ملایم تا شدید مناسب است.صدای بسیار شفاف و مطلوبی را به کاربر سمعک ارائه می دهد و همچنین دارای سیستم مدیریت و کنترل وزوزگوش نیز می باشد. سری جدید این سمعک ها، با طراحی جدید face plate و میکروفون، باعث کوچکتر شدن ۶۰% اندازه مدارات این سمعک ها نسبت به نسل قدیمی تر و همچنین آسیب کمتر به میکروفون به علت جرم گوش شده است و بهینه سازی سیستم درک گفتار نیز در سری جدید این مدل در نظر گرفته شده است. پلت فرم استفاده در این سمعک، بالاترین تکنولوژی به کار رفته در سمعک های استارکی یعنی Synergy است و پلت فرم هم افزایی آن 10 کیلوهرتز گسترش یافته است. این سمعک ها در سه رده انتخابی (۱۶۰۰)، پیشرفته (۲۰۰) و عالی (۲۴۰۰-i2400) موجود می باشند. این سمعک پذیرش سریعی را دارد زیرا دارای تکنولوژی است که به تدریج تنظیمات مخصوص شما را اعمال می کند. فناوری موجود در سمعک ساندلنز موجب می‌شود که رسایی صدا در فضاهای طبیعی بازیابی شود تا با دنیای اطراف ارتباط بیشتری داشته باشید.

 • Resound (ریساند)

   IIC LINX 3D جدیدترین سمعک نامرئی کمپانی ریساند است  که در واقع ارتقا یافته اولین سمعک ساخته‌شده برای آیفون یعنی2LINX می باشد. این سمعک فقط مخصوص افرادی است که کم‌شنوایی‌شان حداکثر در حد 60 دسی‌بل است و در فرکانس‌های بالاتر می‌تواند 75 دسی‌بل هم باشد؛ زیرا رسیوری که در این نوع سمعک قابل استفاده است، رسیور LP است. به علت این‌که خیلی کوچک است، استفاده از مزایای تکنولوژی وایرلس در این سمعک امکان‌پذیر نیست اما به دلیل نامرئی بودن آن, گزینه مناسبی است.

 • Widex (ویدکس)

سمعک IIC ویدکس به اندازه کافی کوچک است، تا در عمق مجرای گوش قرار بگیرد و دیده نشود. تکنولوژی سمعک IIC ویدکس، تکنولوژی نسبتا قدیمی Menu است، بااین‌حال، هنوز برخی ازاین تکنولوژی استفاده می‌کنند. این سمعک در عمق مجرای گوش قرار می‌گیرد، بنابراین هیچ قسمتی از آن دیدن نمی‌شود البته در مواردی که گوش مجرای باریک یا خم شدیدی داشته باشد، مدل IIC انتخاب مناسبی نیست. سمعک Widex Menu IIC در سه سطح تکنولوژی +IIC 5 ،IIC 3 و IIC 10 تولید می‌شود. . یکی دیگر از مزایای محصول Widex قالب گیری سفارشی آن است. این ممکن است منجر به تناسب بهتر برای افرادی شود که شکل کانال گوش غیر استاندارد دارند. 

مشاوره انتخاب سمعک نامریی در مرکز ارزیابی شنوایی سمعک آلفا

اکنون این سوال پیش می آید که چه کسانی نمی توانند به راحتی از این سمعک استفاده کنند. در زیر به چند مورد اصلی اشاره می شود:

 • برای کسانی که نمی توانند سمعک خود را راحت در گوش بگذارند، دستگیره ای تعبیه می شود.

 • چون مجرای گوش کودکان در حال رشد است، از سمعک سفارشی نامرئی نمی توان استفاده کرد ولی در بعضی موارد سمعک های آماده در تکنولوژی جدید با سایز های مختلف قالب سیلیکون محبوبیت ویژه ای برای خانواده ها دارد.

 • بیمارانی که عفونت مداوم در گوش دارند، بهتر است از این مدل استفاده نکنند، زیرا مایع وارد سمعک نامرئی می شود.

 • باتری سمعک مخفی سایز 10 بوده و تقریبا هفته ای یکبار تمام می شود برای جبران این محدودیت می توانید از مرکز ارزیابی شنوایی سمعک آلفا باتری های مدت دار بخواهید.

به هنگام گذراندن اوقات فراغت با افراد خاص زندگیتان , یا دیدار یک فرد جدید, جدیدترین سمعک نامریی به شما تضمین می دهد که هیچ کس متوجه قرار داشتن سمعک بر روی گوش های شما نخواهد بود. سمعک نامریی یکی از کوچکترین سمعک موجود در دنیای شنوایی این امکان را دارد که در همان لحظه ی انتخاب, بر روی گوش های شما قرار گیرد. به کمک سر سیلیکونی نرم که امکان قرارگیری راحت در داخل گوش را فراهم می کند.
در یک خیابان شلوغ ,دفتر اداری یا رستورانی پر همهمه, در هر کجا که سطح بالایی از نویز محیط حکمفرماست ,مکالمه و ارتباط نیازمند تلاش و تمرکز است. سمعک نامریی این چالش ها را به مهارت پشت سر میگذارد. سمعک نامریی در کلینیک سمعک آلفا با تمرکز بر روی آنچه که اهمیت دارد, مانند گفتگوی طرف مقابل, با فیلتر کردن نویز ناخواسته ی پس زمینه به راحتی شنوایی کمک می کند. شما به راحتی آنچه که مایل به شنیدن آن هستید را می شنوید.
برخلاف سمعک هایی که در پشت گوش قرار می گیرند, میکروفن سمعک نامریی صدا را از داخل کانال گوش دریافت می کند. این ویژگی این امکان را برای شما فراهم می سازد تا تماس های تلفنی و صدای موزیک را به صورت طبیعی بشنوید. همچنین می توانید از هدفون های روگوشی استفاده کنید.
ریزترین سمعک دنیا به قدری سبک است که وجود آن را بعد از مدتی در گوش احساس نخواهید کرد.

کوچک ترین سمعک

سمعک سفارشی insio در کلینیک سمعک آلفا

سمعک سفارشی insio در کلینیک سمعک آلفا

اگر تمام راه‌های درمانی را رفته‌اید و نتیجه‌ای ندیده‌اید، به مرکز ارزیابی شنوایی سمعک آلفا مراجعه نمایید.

• جدیدترین سمعک دنیا سمعک سیلک X در آگوست 2020 به ایران آمد.
• ریزترین سمعک زیمنس رنگ قرمز برای گوش راست و رنگ آبی مختص گوش چپ می باشد.
• کوچکترین سمعک Signia Xperience در سه سطح تکنولوژی (3 – 5 - 7) می باشد.
• کیفیت بالا به صورت تعداد باند و کانال در رده 3X، 36 می باشد. در رده 5X، 48 و رده 7X، 68 است.
• هرچقدر رده سمعک نامریی بالاتر می رود، کیفیت شنیدن صدا طبیعی تر و صاف تر است. مثلا اگر narrow directionality را در این سه مدل در نظر بگیریم و با ستاره امتیاز بدهیم، در مدل 7Xاگر 5ستاره باشد، در مدل 5X، 4ستاره و در3X، 3 ستاره است.
• تعداد برنامه های از پیش تنظیم شده HD Music در 7X سه برابر مدل 3 و 5 است.
• Echoshield درمدل 7X وجود دارد.

سمعک نامرئی زیمنس SILK X

سمعک نامرئی زیمنس SILK X

• سیستم کراس و بای کراس در هر سه مدل وجود دارد. سیستم کراس و یا بای کراس برای افرادی استفاده می شود که یک گوش ناشنوا و گوش دیگر سالم یا نیمه شنوا است. در این سیستم صدا از گوش سالم یا نیمه شنوا به گوش ناشنوا(کر) بدون وجود هرگونه سیم منتقل می شود. سمعک در هر دو گوش قرار می گیرد اما سمعک ها مخفی است. در این روش جهت یابی از پشت سر برای دریافت صدا درست می شود. همچنین شنیدن صدا، موزیک و... از دوگوش امکانپذیر است و یکسان می باشد.
• فوکوس و زوم روی وضوح کلمات به ترتیب 7X، 5 ستاره/ 5X ، 4 ستاره و در 3X ، 3 ستاره می باشد.
• در این سمعک ها این قابلیت وجود دارد که در فرکانس هایی که بیمار شنوایی ندارد، انتقال فرکانسی به فرکانس هایی که شنوایی وجود دارد صورت می گیرد و درنتیجه هیچ حروفی حذف نمی شود. همین موضوع باعث افزایش زیاد در درک گفتاری می شود.
• حذف صدای اضافه و سوت سمعک در سه مدل سمعک جدید و ریز بالا است مخصوصا در مدل های 5 و 7
• درک گفتار با وجود سروصدا در این سه مدل بسیار قوی است و از مدل های قبلی پیشی گرفته است. و در سه سری سمعک X به ترتیب 3 ، 5 ، 7 ستاره می باشد.
• Sound Clarity یا شفافیت گفتار یعنی پوشش کلیه ی طیف های گفتاری در این سه مدل بسیار قوی است. اما مدل 7X، 5 ستاره / 5X، 4 ستاره / 3X، 3 ستاره را به خود اختصاص می دهند.
• Sound Quality فهم گفتار و ارتباط شنیداری و اجتماعی را در محیط های شلوغ بالا می برد. و در مدل های 7X ، 5X ، 3X ستاره ها به ترتیب 5 ، 4 ، 3 می باشند.


نسل جدید سیگنیا

یعنی جدیدترین سمعک دنیا با استفاده از پیشرفته ترین فناوری ها، موقعیت مکانی، موقعیت شنیداری و اولویت های شنوایی کاربران را تجزیه و تحلیل می کند. یعنی این سمعک هوشمند اسکن و پردازشی انجام می دهد که حتی در شلوغ ترین محیط ها صدایی واضح و شفاف با جزییات داشته باشید.

محل جای‌گیری

در این مدل سمعک مخفی که کاملا داخل کانال گوش می رود و در حقیقت در خم دوم گوش جای می گیرد، بدون نیاز به قالبگیری، سمعک همان لحظه تنظیم شده و به بیماردر کلینیک تخصصی سمعک آلفا تحویل داده می شود. یک دستگیره کوچک و بی رنگ جهت گذاشتن و برداشتن سمعک روی آن تعبیه شده است.

سمعک جدید Signia Xperience

 اولین سری سمعک هایی است که در تمامی برند ها توانسته گفتار را از تمام جهات ودر هر موقعیتی حتی هنگامی که در حرکت هستید درک کند. زیرا هر حرکتی تفاوت ایجاد می کند.

فناوری Your Sound

فناوری جدیدی است که سنسور حرکتی و آکوستیکی باهم برای پردازش صدا انجام وظیفه کرده تا وضوح سمعک را چندصد برابر کند و نمایندگی مرکزی فروش سمعک زیمنس عرضه کننده این سمعک ها با برند اصلی است.

ضبط اطلاعات حرکتی

در سمعک مکانی برای ضبط اطلاعات حرکتی کاربران وجود دارد که به آن سنسور حرکتی گفته می‌شود. بر اساس این داده ها چه در حال دویدن یا نشستن در یک جلسه پردازش صدا میتواند به صورت صدای طبیعی بدون خش خش و همهمه مفهوم به گوش برسد.

فناوری Sound scape

فناوری Sound scape باعث می شود باز هم نسبت سیگنال به نویز یعنی گفتار به همهمه افزایش پیدا کرده، صدا بیشتر شبیه به گیرندگی گوش طبیعی بدون سمعک باشد.

پردازشگر Sound Scape Dynamic

پردازشگر Sound Scape Dynamic صدا و گفتار را به طور طبیعی در هر موقعیتی حتی در حال حرکت دریافت می کند.

فناوری Yoursound

یعنی فناوری Yoursound آنچه که برای کاربران سمعک های Signia Xperience در هر موقعیتی اهمیت دارد، را پیش بینی و فراهم می کند.

 
جدیدترین دستگاه های تنظیم

کلینیک سمعک برتر، مجهز به جدیدترین دستگاه های تنظیم من جمله، REMاز آخرین تکنولوژی ها برای تنظیم سمعک هوشمند استفاده کرده و در نتیجه شما یک سمعک نامرئی کاملا راحت را صاحب خواهید شد.

سمعک SILK X

که در سال 2019 به ایران آمد و علاوه بر اینکه دیگر مشکل میکروفنی بودن سمعک از بین رفته بود، به راحتی می توانید در جلسات کاری و دوستانه شرکت کنید، به پادکست و موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید.

غلبه بر وزوز گوش

افرادی که وزوز گوش دارند با راهکار های درمانی منحصر به فرد سیگنیا و البته برنامه ای که ادیولوژیست حاذق برای وزوز گوش می دهد، بر وزوز گوش خود غلبه می کنند. کلینیک سمعک آلفا یکی از سه کلینیک برتر رتبه اول در درمان وزوز گوش است. جهت مشاوره به صورت حضوری مراجعه بفرمایید.

اپلیکیشن MY HEARING

با اپلیکیشن MY HEARING سفر آسوده شما با شنوایی بی دردسر بیش از پیش آسان می شود. این برنامه به شما کمک می کند تا در زمانی کوتاه به سمعک های خود عادت کنید. شما می توانید تمرینات خاص شنوایی را دنبال کنید از راهنمای کاربر استفاده کنید و در هر کجا که هستید با متخصص شنوایی شناس خود در ارتباط باشید.

خرید سمعک نامرئی

• بسیاری از کاربران سمعک به دلیل بلندی و غیر طبیعی بودن صدا شنیدن صدای خود را دوست ندارند، سمعک SILK X با ویژگی OVP یعنی پردازشگر صدای کاربر شنیدن صدای طبیعی را همراه با تجربه شنوایی لذت بخش برای شما به ارمغان می آورد.
• درک گفتار با نویز: ویژگی کیفیت گفتار در این سمعک کوچک با فناوری سرکوب نویز به شما کمک می کند تا در تمام موقعیت ها گفتار را به صوت واضح بشنوید. این ویژگی درک گفتار طرف مقابل را در محیط های پرسروصدا مانند رستوران یا سالن کنفرانس راحتتر می کند.
• صدای واضح و شفاف: ویژگی Sound Clarity در سمعک سیلک صدای طبیعی را در تمام محیط ها ارائه می دهد.
• کوچک، پنهان و پیشرفته: سمعکی با تکنولوژی پیشرفته که به صورت پنهان در داخل گوش شما قرار می گیرد، و طبیعی ترین صدا را برای شما ایجاد می کند.
• مناسب برای انواع افت شنوایی: این سمعک انواع افت شنوایی از ملایم تا متوسط را پوشش می دهد.
• قیمت سمعک جدید زیمنس با تکنولوژی 2019 و ورود آن به ایران در تیرماه 1399 با احتساب دستگاه های بکار رفته جهت تنظیمات و... از هرگوش شش میلیون و پانصد هزار تومان شروع می شود.
• سمعک x سیگنیا با کیفیت بالای گفتار و تکنولوژی روز در مرکز ارزیابی شنوایی سمعک آلفا تجویز می گردد.

سمعک نامرئی

در این مدل سمعک مخفی که کاملا داخل کانال گوش می رود و در حقیقت در خم دوم گوش جای می گیرد، بدون نیاز به قالبگیری، سمعک همان لحظه تنظیم شده و به بیمار تحویل داده می شود.یک دستگیره کوچک و بی رنگ جهت گذاشتن و برداشتن سمعک روی آن تعبیه شده است.
مرکز ارزیابی شنوایی سمعک آلفا، مجهز به جدیدترین دستگاه های تنظیم من جمله، REM از آخرین تکنولوژی ها برای تنظیم سمعک هوشمند استفاده کرده و در نتیجه شما یک سمعک نامرئی کاملا راحت را صاحب خواهید شد.
سمعک زیمنس مدل SILK NX دارای میکروفن جهت دار بوده که صداهای مزاحم را کاهش داده و باعث وضوح و شفافیت گفتار می شود.عملکرد پیشرفته SPEECH MASTER اصوات را جستجو می کند تا درک گفتار بهبود یابد.هم چنین این سمعک نامرئی، قابلیت مدیریت با اپلیکیشن موبایل را دارد.

سمعک نامرئی زیمنس SILK NX

سمعک نامرئی زیمنس SILK NX

پوشش سیلیکونی نرم در سایزهای مختلف باعث می شود که کاربر با هر سایز گوش همان لحظه در مرکز ارزیابی شنوایی سمعک خود را تحویل گرفته و نرمی سیلیکونی آن احساس راحتی را در گوش ایجاد می کند.
سیستم OWN VOICE MANAGERمدیریت صدای کاربر است که باعث از بین رفتن صدای میکروفونی شخص می شود. ایرادی که در سمعک های تکنولوژی 2018 به پایین وجود داشت.
قیمت این مدل سمعک نامرئی، درهر گوش حدود 5 میلیون به بالا می باشد که مقداری از آن را تقریبا تمامی بیمه ها تقبل می کنند.

این نوع سمعک نامرئی به صورت سفارشی ساخته شده، بنابراین تحویل آن همان لحظه نیست و بین سه روز تا یک هفته زمان می برد. قالب ریز از خم دوم گوش گرفته می شود و در هنگام ساخت از فیس یا سطح تیره استفاده می کنند تا با تیرگی مجرای گوش یکی شود. روی سطح یک دستگیره کوچک و ریز قرار داده می شود تا کاربر به راحتی بتواند آن را داخل گوش بگذارد و بردارد. سیستم جهت یابی در این سمعک قوی است زیرا از میکروفن جهت دار استفاده می شود تا گفتار، وضوح و شفافیت بیشتری داشته باشد.عملکرد پیشرفته SPEECH MASTER که اصوات را جستجو می کند تا درک گفتار بهبود یابد.
این نوع سمعک نامرئی با سیستم OWN VOICE MANAGER کامل گشته و صدای میکروفونی از بین می رود، به این صورت که سمعک صدای کاربر را ضبط کرده و دیگر تقویتی در صدای کاربر نداریم در نتیجه کاربر سمعک صدای خود را بلندتر و میکروفونی نمی شنود.
همچنین روی موبایل شما اپلیکیشنی نصب می کنیم که با آن می توانید یک تا شش برنامه در دسترس داشته باشید و هر وقت بخواهید صدا ها را در محیط های مختلف مانند خیابان، رستوران، کنسرت ها، مکان های ورزشی و هنگام گوش دادن تلویزیون کم یا زیاد کنید.
قیمت این سمعک مخفی از حدود 5 میلیون تومان به بالا در هر گوش است که تقریبا تمامی بیمه ها مقداری از آن را تقبل می کنند.

سمعک سفارشی زیمنس INSIO NX

 

سمعک نامرئی سفارشی زیمنس INSIO NX

سمعک نامرئی ضد آب

امروزه سمعک های ضد آب (مقاوم به آب) در مدل های گوناگون پشت گوشی , داخل گوشی و نامرئی به بازار عرضه شده اند. این سمعک ها برای افرادی که زیاد عرق میکنند یا در مناطق شرجی زندگی میکنند گزینه ی مناسبی است. سمعک های نامرئی ضد آب با استفاده از فناوری نانو ساخته شده اند که این نوع پوشش بر روی قسمت های مختلف سمعک قرار میگیرد که مانع نفوذ رطوبت و جرم گوش به داخل سمعک می شود. این پوشش بر روی قسمت های مختلف سمعک از جمله رسیور, میکروفون و...قرار میگیرد و مانع نفوذ رطوبت به داخل قطعات می شود. برندهای معتبری مانند زیمنس (سیگنیا), اتیکن, ویدکس, فوناک وغیره سمعک های نامرئی ضد آب با کیفیت مطلوبی را تولید کرده اند. ممکن است برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که آیا در حین شنا یا استحمام می توان از این نوع سمعک استفاده کرد؟پاسخ خیر است. زیرا پوشش نانویی این سمعک ها ممکن است دچار خوردگی ناشی از عرق بدن شود بنابراین با استفاده از این سمعک حین شنا یا استحمام سمعک آسیب می بیند. بیشترین کاربردی که این نوع سمعک ها دارد مقاومت در برابر جرم گوش, رسیدن رطوبت در اثر هوای بارانی وتعریق می باشد که در نتیجه استفاده از سمعک های مقاوم در برابر آب باعث کمتر آسیب دیدن, افزایش عمر سمعک و همچنین کاهش تعمیرات ناشی از نفوذ رطوبت در سمعک می شود.

نکات مهم برای خرید سمعک نامرئی

 • خرید سمعک، سازگار با نوع کم شنوایی باشد
 • استفاده از سمعک خریداری شده، راحت باشد
 • مطابقت سمعک خریداری شده با سبک زندگی شما
 • توجه به قیمت سمعک
 • بررسی برند تولید کننده سمعک و سال ساخت آن

بهترین سمعک نامرئی

برای تشخیص بهترین سمعک نامرئی برای شما نیاز به اطلاعاتی نظیر شکل و اندازه مجرای گوش , نوع و درجه کم شنوایی , سلیقه و سبک زندگی شما می باشد.بهترین سمعک نامرئی سمعکی است که بتوان کم شنوایی شما را بهبود بخشد و از لحاظ استفاده حس راحتی را برای کاربر سمعک به وجود آورد.برای خرید بهترین سمعک نامرئی متناسب با نیاز های شنیداری شما می توانید به کلینیک های معتبر مراجعه و توسط شنوایی شناس با تجربه سمعک مناسب خود را دریافت نمایید.

خرید سمعک نامرئی

برای خرید سمعک نامرئی مناسب باید فاکتور هایی را در نظر گرفت.سبک زندگی, میزان و نوع کم شنوایی, آناتومی و شکل گوش مواردی هستند که هنگام خرید سمعک نامرئی باید در نظر گرفته شود.البته برای بررسی تمام موارد مورد نیاز برای خرید سمعک نامرئی متناسب با نیاز های شنیداری شما, مشورت با شنوایی شناس گزینه ی مهمی است.

 قیمت سمعک نامرئی

قیمت سمعک نیز از مواردی است که افراد در حین خرید سمعک مورد نظر خود به آن توجه می کنند.قیمت سمعک نامرئی چندان تفاوتی با مدل های دیگر مانند پشت گوشی ندارد البته این در صورتی است که سطح تکنولوژی آنها یکسان باشد. قیمت سمعک نامرئی علاوه بر اینکه درجه کم شنوایی و شکل فعالیت و شرایط زندگی فرد برآن تاثیر گذار است عوامل دیگری مانند برند سازنده آن , سال ساخت آن, تکنولوژی به کار رفته در سمعک و قابلیت های اتصال و تنظیم آن نیز می توانند بر قیمت آن تاثیر بگذارند.

خرید سمعک نامریی اقساطی

بیماران ومراجعین محترم می توانند از طرح خرید اقساطی انواع سمعک نامرئی در کلینیک سمعک آلفا, استفاده نمایند. کلینیک سمعک آلفا تلاش کرده با طرح سمعک اقساطی این امکان را به مراجعه کنندگان گرامی بدهد که مقداری از هزینه سمعک را ابتدا پرداخت کرده و باقی مبلغ را به صورت چند چک معتبر در بازه زمانی متغیر پرداخت نمایند. بازه زمانی پرداخت معمولا با توجه به قیمت سمعک تعیین می شود.

نمایندگی خرید سمعک نامرئی

کلینیک تخصصی سمعک آلفا, مرکز فروش انواع سمعک های نامرئی برند های معتبر دنیا, دارای مشاوره رایگان قبل از خرید سمعک تجویزی می باشد و همچنین انواع تست ها و آزمایشات شنوایی نیز انجام می شود.تعمیر سمعک های نامریی و تنظیم سمعک ها با استفاده از جدیدترین دستگاه های تنظیمی از دیگر خدمات کلینیک تخصصی سمعک آلفا می باشد.

از کجا سمعک نامریی بخرم؟

برای خرید سمعک نامریی متناسب با نوع و درجه کم شنوایی , توصیه می شود به کلینیک ها و مراکز معتبر سمعک مراجعه فرمایید.یک کلینیک و مرکز شنوایی بسیار خوب دارای ویژگی هایی مانند: داشتن تجهیزات و دستگاه های به روز برای تنظیم سمعک ها, پاسخ گویی و برخورد مناسب با بیماران, خدمات مناسب بعد از تجویز سمعک, تعمیر انواع سمعک ها و داشتن متخصصین و پرسنل با تجربه و حرفه ای می باشد.

چه برندی از سمعک نامرئی بخرم؟

برای خرید سمعک نامرئی مناسب بهتر است به مراکز شنوایی معتبر مراجعه کرده و بعد از انجام تست ها و آزمایشات شنوایی و مشخص شدن نوع و درجه کم شنوایی, با مشورت شنوایی شناس سمعک متناسب با شرایط شنوایی خود را دریافت نمایید.ممکن است برای یک فرد سمعک نامرئی اتیکن تاثیر بهتری داشته باشد و برای شخص دیگری سمعک نامرئی سیگنیا(زیمنس) دارای کارکرد بهتری باشد.بنابراین برای خرید سمعک مناسب خود باید به متخصص شنوایی یا شنوایی شناس مراجعه فرمایید.

کلینیک سمعک آلفا - خرید سمعک نامرئی

خرید سمعک نامرئی در تهران

کلینیک سمعک آلفا, نمایندگی فروش سمعک در تهران, با 24 سال سابقه علاوه بر تجویز سمعک,تعمیر انواع سمعک و خدمات پس از فروش مناسب, در حوزه تست ها و آزمایشات شنوایی نیز فعالیت می کند.انواع سمعک های نامرئی برند های معتبر دنیا مانند زیمنس(سیگنیا),فوناک,اتیکن و...در کلینیک تخصصی و مرکز شنوایی آلفا تجویز می شود.مشاوره پس از تجویز سمعک  و ارائه برنامه درمانی نیز انجام می شود.تنظیم سمعک های نامرئی نیز با استفاده از جدیدترین دستگاه های تنظیمی و تکنولوژی های روز دنیا انجام میگیرد. برای اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره تلفن های مربوطه تماس بگیرید.

سمعک مخفی

سمعک مخفی یا سمعک نامرئی نوعی از سمعک های داخل گوشی به شمار می رود که با ابعاد ریزی که دارد کاملا در داخل کانال گوش جاسازی می شود. این سمعک ها عمدتا به طور سفارشی ساخته می شوند. زیرا باید از گوش های بیمار قالب گیری شود و با توجه به آن سمعک مناسب وی طراحی و ساخته شود. سمعک های مخفی در داخل کانال گوش و درون خم دوم گوش جاسازی می شود. به طوری که هیچ کس قادر به مشاهده این سمعک نیست و به همین دلیل به آن نامرئی یا مخفی گفته می شود. امروزه سمعک نامرئی با فناوری های بالایی طراحی و ساخته می شود که شامل سمعک های نامرئی دیجیتال، هوشمند و فراهوشمند است.  

قیمت سمعک مخفی

قیمت سمعک مخفی کاملا متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی از قبیل نوع برند سازنده، فناوری های مورد استفاده، قابلیت ها و امکانات سمعک، کیفیت میکروفون و بلندگوی سمعک، نوع باتری و مدت زمان ذخیره انرژی در آن، گارانتی و خدمات پس از فروش و .... می تواند روی قیمت سمعک مخفی تاثیرگزار باشد. برای مثال هر چه قابلیت ها و امکانات سمعک بالاتر باشد، مسلما قیمت سمعک مخفی هم افزایش خواهد یافت. در این زمینه کلینیک سمعک آلفا با برخورداری از اعتبار و سابقه بالا در میان مشتریان، انواع سمعک های مخفی را با مناسب ترین قیمت ها در اختیار مشتریان قرار می دهد. بنابراین خرید سمعک مخفی یا نامرئی از فروشگاه کلینیک آلفا می تواند بهترین گزینه برای خریداران باشد.  

سمعک هوشمند نامرئی

سمعک هوشمند نامرئی با داشتن قابلیت های متعدد، طرفداران بسیاری را در میان کاربران دارد. این سمعک ها قادر هستند از طریق بلوتوث و به شکل وایرلس با دستگاه هایی همانند تلفن همراه، تلویزیون، لپ تاپ و .... ارتباط برقرار کنند. به طوری که ارتباط سمعک با این دستگاه ها بدون نیاز به رابط انجام می شود. در این حالت بیمار از امکان برقراری مکالمات تلفنی، تماس گرفتن، شنیدن موسیقی های دلخواه و دیگر اصوات را با کیفیت بالایی برخوردار خواهد شد. برای خرید سمعک هوشمند نامرئی، ما به شما کلینیک سمعک آلفا را پیشنهاد می کنیم. این کلینیک می کوشد تا با عرضه بهترین مدل های سمعک نامرئی با قیمتی مناسب، رضایت و اعتماد حداکثری مشتریان را به خود جلب کند.

جدیدترین سمعک نامرئی

هر کدام از برندهای معتبر و معروف، جدیدترین سمعک نامرئی خود را هر سال یا هر دو سال یک بار معرفی و به بازار عرضه می کنند. در واقع جدیدترین سمعک نامرئی در میان برندهای مختلف متفاوت است و هر برند محصول منحصر به فرد خود را دارد. برندهای معتبری همانند اتیکن، برنافن، فوناک، زیمنس، رکستون و  A&M، هر کدام در محصولات خود جدیدترین سمعک نامرئی را هم برای کاربران معرفی می کنند. به این منظور اگر شما قصد دارید جدیدترین سمعک نامرئی را خریداری کنید، کلینیک سمعک آلفا آماده عرضه چنین سمعکی است. این کلینیک همواره کوشش می کند تا جدیدترین محصولات برندهای معتبر دنیا را در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای مشتریان عرضه کند.

قیمت سمعک گوش نامرئی

قیمت سمعک گوش نامرئی در میان مدل های مختلف، تفاوت های زیادی داشته و به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی که روی قیمت سمعک گوش نامرئی تاثیرگزار است، شامل موارد زیر است:

 • نوع برند سازنده که اگر سمعک محصول برندهای معتبر باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.
 • عامل دوم رده سمعک است. سمعک نامرئی رده بالا نسبت به رده میانه و پایین قیمت بالاتری دارد.
 • کیفیت ساخت سمعک هر چقدر بالاتر باشد، مسلما قیمت خرید آن هم بالاتر خواهد رفت.
 • ابعاد سمعک نامرئی هم عامل دیگر در تعیین قیمت آن است. هر چقدر سمعک ابعاد کوچک تری داشته باشد، قیمت آن افزایش می یابد.
 • قدرت سمعک عامل دیگر در این مورد است. سمعکی که قدرت بالاتری در دریافت و انتقال اصوات داشته باشد، از قیمت بالاتری هم برخوردار است.
 • قابلیت ها و فناوری های سمعک از قبیل وایرلس، اتصال به شکل بلوتوث، ضد آب بودن، فناوری نانو و .... روی قیمت آن تاثیرگزار بوده و آن را بالاتر می برد.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت سمعک نامرئی گوش است. اگر سمعک از گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش مناسبی برخوردار باشد، با قیمت بالاتری عرضه می شود.

با توجه به این موضوع، مشتریان می‌توانند انواع سمعک‌های نامرئی را در بالاترین کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه از کلینیک سمعک آلفا تهیه کنند. در این کلینیک جدیدترین سمعک‌های مخفی از نوع هوشمند، فراهوشمند و دیجیتال قابل عرضه است.

 

برخی سوالات متداول درباره سمعک های نامرئی:

آیا سمعک های نامرئی برای تمام سطوح کم شنوایی مناسب هستند؟

سمعک های نامرئی برای کم شنوایی تقریبا شدید، کم شنوایی متوسط ​​و کم شنوایی خفیف وجود دارد. نوع کم شنوایی شما و نیازهای شخصی شما ممکن است مدل سمعک نامرئی  را که متخصص مراقبت شنوایی شما توصیه می کند، تحت تاثیر قرار دهد.البته سمعک های نامرئی مدلCIC برای کم شنوایی های شدید و همچنین کم شنوایی های عمیق می تواند خوب عمل کند , که در این صورت متخصص شنوایی به شما سمعک پشت گوشی را توصیه می کند.

آیا سمعک های نامرئی صد در صد پنهان هستند و دیده نمی شود؟

شکل و مجرای گوش افراد با هم متفاوت است و درصد دیده نشدن سمعک بستگی به شکل و مجرای گوش فرد دارد.

آیا سمعک های نامرئی موثر هستند؟

بله. با توجه به پیشرفت های مدرن در فناوری سمعک دیجیتال، سمعک های نامرئی به اندازه سمعک های پشت گوشی موثر هستند. توجه به این نکته ضروری است که کم شنوایی هر فردی متفاوت است. بنابراین، در حالی که برخی از کاربران ممکن است با سمعک نامرئی و داخل گوشی بهبود بیشتری را تجربه کنند، برخی دیگر از کاربران سمعک ممکن است رفع مشکل کم شنوایی را با سمعک پشت گوشی بهتر تجربه کنند. 

آیا سمعک داخل گوشی و نامرئی شارژی وجود دارد؟

خیر. همه سمعک های داخل گوشی و نامرئی با باتری کار می کنند و هنوز سمعک داخل گوشی شارژی ساخته نشده است اما سمعک پشت گوشی شارژی به بازار عرضه شده است.

چه نوع باتری در سمعک های نامرئی استفاده می شود؟

باتری سمعک های نامرئی , باتری سایز 10 زرد رنگ می باشد و به طور متوسط هر 5 تا 7 روز یکبار باید تعویض شود.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
سمعک آلفا

نشانی: تهران، گاندی شمالی، تقاطع خیابان شریفی، روبروی کلانتری ۱۰۳، ساختمان پزشکان گاندی، پلاک ۸، طبقه همکف، واحد یک
تلفن: ۸۸۶۷۴۸۸۶-۰۲۱

 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • تلفن تماس ضروری: ۰۹۱۰۳۰۶۱۹۴۹
اینستاگرام سمعک برتر
فیس بوک سمعک برتر

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک آلفا محفوظ می‌باشد.

تماس و مشاوره با سمعک آلفا