سمعک دیجیتال

 

سمعک دیجیتال متناسب با میزان کم شنوایی و برنامه ای که ادیولوژیست - شنوایی شناس تعیین می کند، با کامپیوتر تنظیم می شود. از دیگر ویژگی سمعک دیجیتال: مدارات پردازشی است که با توجه به تعداد باند و کانال سمعک دیجیتال، کیفیت صدا تغییر می کند. (یعنی علاوه بر تغییر ولوم صدا که در سمعک آنالوگ انجام می شود میتوانیم زیر و بمی صدا را در سمعک دیجیتال تغییر دهیم) و در نتیجه باعث جلب رضایت بیشتر بیمار می گردد، اما باز هم رضایت کافی را برای کاربران به همراه نداشتند به خصوص برای بیمارانی که علاوه بر مشکل کم شنوایی، درک شنوایی پایینی دارند .

سمعک دیجیتال جلو پیشرفت کم شنوایی را نمی گیرد. اما در سمعک هوشمند این اصل رعایت شده است. در محیط هایی که چندین منبع صدا وجود داشت یا چندین نفر باهم صحبت می کردند، وضوح شنیداری برای بیماران بسیار کم بود. انواع سمعک دیجیتال در مدل های سمعک ارزان و متوسط برای بیماران عرضه می شود. مرکز ارزیابی شنوایی سمعک آلفا ارائه دهنده انواع سمعک های دیجیتال AM و سمعک دیجیتال رکستون است.

سمعک دیجیتال جای سمعک آنالوگ

 

سمعک دیجیتال دارای قابلیت برنامه ریزی است و به کامپیوتر وصل می شود و میتوان بمی و زیری آن را به صورت بهتری کنترل کرد. اما در سمعک آنالوگ فقط یک پیچ گوشتی، بمی و زیری سمعک را تنظیم می کند. سمعک دیجیتال دارای تنوع بیشتری از لحاظ ظاهر هستند و به صورت سمعک نامرئی، سمعک داخل گوشی و سمعک پشت گوشی می باشد. مدارات تنظیمی در سمعک دیجیتال به گونه ای است که می تواند افت و خیز شنوایی را بیشتر از سمعک آنالوگ، تنظیم کند و صدای محیطی کمتر از سمعک آنالوگ باعث تداخل در اصوات گفتاری شود. سمعک معمولی یا آنالوگ به خاطر قیمت پایین شاید مورد علاقه برای کسانی باشد که یا بودجه زیادی برای سمعک ندارند، و یا نمی خواهند بودجه زیادی بگذارند.

 

اما وقتی این افراد از سمعک آنالوگ یا حتی دیجیتال خیلی قدیمی استفاده می کنند ناراضی بوده و این موضوع پیامد بدی برای کاربر سمعک دارد. و آن، این است که سمعک بد است. در صورتیکه مسلما اگر یک ادیولوژیست باتجربه با مشاوره صحیح کاربر را قانع به خرید درست می کرد، ایشان رضایت حداقل نسبی از سمعک داشتند و هزینه بیشتری برای سمعک می کردند. متاسفانه برخی از تجهیزات پزشکی ها بعضی از سمعک ها را که ادیولوژیست ها تجویز نمیکنند با قیمت پایینتر می فروشند و همین امر کششی برای افرادی است که فکر میکنند در خرید سمعک جای مناسب و ارزانی پیدا کرده اند.  از بین سمعک های دیجیتال ادیولوژیست مرکز ارزیابی شنوایی سمعک آلفا با بیش از 23 سال تجربه  و سابقه کاری که دارد می داند کدام یک از بقیه ی سمعک های دیجیتال کیفیت بهتری دارد.اما باید دانست سمعک دیجیتال هیچگاه سمعک هوشمند و سمعک هوشمند هیچگاه سمعک فراهوشمند نمی شود. اما اگر بودجه ی شخصی واقعا به سمعک فراهوشمند نمی رسد ناچار است برای درک شنیداری از سمعک استفاده کند.

انواع سمعک دیجیتال

 

سمعک دیجیتال، به صورت داخل گوشی و پشت گوشی می باشد. سمعک داخل گوشی دیجیتال نیز از اندازه شل(صدفه گوش) وجود دارد که تا افت شنوایی 85 را پوشش می دهد. و اندازه کانال آن تا افت شنوایی 75 دسی بل مناسب است و اندازه نامرئی آن تا 70 دسی بل پوشش دهی دارد. باید این نکته را ذکر کرد که سیستم محافظ باد میکروفن چندسویه ارتباط قوی با تلویزیون، ارتباط قوی با تلفن، ارتباط سمعک با موبایل، استفاده از لوازم جانبی سمعک، استفاده از ریموت ها، تشخیص جایگاه فضایی شخص در محیطی مانند آسانسور، تشخیص درک گفتاری درمحیط های شلوغ یا پشت سر در این سمعک ها وجود ندارد. سمعک دیجیتال شروعی است برای یک جهش تازه در کیفیت شنیداری است. در سمعک پشت گوشی دیجیتال تا افت شنوایی 120 دسی بل قابل پوشش می باشد. در دو نوع سمعک پشت گوشی قوی و سمعک پشت گوشی بسیار قوی وجود دراد. مرکز ارزیابی شنوایی سمعک آلفا عرضه کننده بهترین مدل های سمعک دیجیتال است.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
سمعک آلفا

نشانی: تهران، گاندی شمالی، تقاطع خیابان شریفی، روبروی کلانتری ۱۰۳، ساختمان پزشکان گاندی، پلاک ۸، طبقه همکف، واحد یک
تلفن: ۸۸۶۷۴۸۸۶-۰۲۱

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • تلفن تماس ضروری: ۰۹۱۰۳۰۶۱۹۴۹
اینستاگرام سمعک برتر
فیس بوک سمعک برتر

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک آلفا محفوظ می‌باشد.

تماس و مشاوره با سمعک آلفا