سمعک هوشمند

سمعک هوشمند

بر کسی پوشیده نیست که مشکلات شنوایی تا چه اندازه می‌تواند زندگی شخصی فرد را تحت تاثیر قرار دهد و بر کیفیت زندگی او موثر باشد. کم شنوایی یکی از شایع‌ترین مشکلات در افراد سالمند به شمار می‌رود. البته این مشکل تنها معطوف به سالمندان نبوده و در افراد جوان و کودکان نیز قابل مشاهده است.

استفاده از سمعک در آن دسته از افرادی که میزان کم شنوایی قابل کنترلی دارند و قصد انجام عمل‌های جراحی کاشت حلزون گوش ندارند، می‌تواند مفید باشد. در سال‌های اخیر استفاده از سمعک‌های دیجیتال و سمعک هوشمند جایگزین نسل قدیمی‌تر سمعک شده‌اند و امکانات متعددی در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

ویدیوی بررسی سمعک هوشمند (فول دیجیتال)

در سمعک هوشمند هرچند میکروفن دایرکشنال است اما گردشی نیست. در مطلب بعدی می بینیم که سمعک های فراهوشمند میکروفن چرخشی دارند، چند میکروفنه هستند و همین باعث درک بهتر گفتار نسبت به سمعک های هوشمند است. بیمار همیشه به دنبال این است که چگونه می توانم درک شنوایی گفتار را بیشتر داشته باشم. پاسخ استفاده از سمعک های هوشمند، سمعک فراهوشمند و استفاده از سیستم وایرلس سمعک دوگوشی است. تعداد باند و کانال در سمعک هوشمند از 12 به بالا است. همچنین در مدل های پیشرفته سمعک نامریی هوشمند یا سمعک هوشمند ریک همچنین سمعک پشت گوشی هوشمند اپلیکیشن هایی در دسترس است که باعث می شود شما کنترل صدا را و تغییر برنامه را در دست بگیرید. یعنی علاوه بر اینکه سمعک به صورت هوشمند تغییر برنامه می دهد شما نیز می توانید از این تغییرات در جهت رضایت خود استفاده کنید.

نکته مهم: تمامی برند ها دارای مدل های مختلفی از سمعک های هوشمند هستند. اما یک سری سمعک های هوشمند مخصوصا در برندهای برتری مانند زیمنس و یا زیر مجموعه های برند زیمنس از کیفیت و گارانتی بهتری برخوردار هستند.

در حال حاضر فراتر از جنبه‌های شنوایی و بهبود سلامت شنوایی، سمعک‌های هوشمند ویژگی‌های بسیاری را مانند هوش مصنوعی (AI)، یادگیری ماشینی، بلوتوث و شخصی سازی را ارائه می‌دهند. سمعک‌های هوشمند از الگوریتم‌هایی جهت اطمینان از صداها در زمان واقعی استفاده می‌کنند و کاربران را قادر می‌سازد تا به طور طبیعی با محیط خود ارتباط برقرار نمایند.

در این مقاله سعی شده تا به اطلاعاتی کلی در مورد سمعک هوشمند، مزایای استفاده از آن و همچنین انواع آن و بررسی جدیدترین سمعک های هوشمند و ویژگی های آنها، پرداخته شود.

سمعک هوشمند چیست؟

سمعک هوشمند، جدیدترین نسل سمعک‌های دیجیتال به شمار می‌رود که علاوه بر پردازش صداهای دریافتی و انتقال آنها به گوش فرد، امکاناتی نظیر کم و زیاد شدن خودکار صداهای دریافتی، امکان اتصال به تلفن همراه و سایر دستگاه‌های هوشمند و... را به راحتی فراهم می‌سازد.

مانند سمعک‌های دیجیتال، این محصول نیز از نظر قرارگیری بر روی گوش در دو مدل پشت گوش و داخل گوش، دسته بندی می‌شود.

کلینیک سمعک آلفا

عکس سمعک هوشمند

عکس سمعک هوشمند

تکنولوژی سمعک های دیجیتال هنوز کاربران سمعک را به رضایت کامل نمی رساند. بنابراین سعی براین بود که سیستم پیشرفته تری به وجود بیاید تا بتواند وضوح بیشتر گفتاری و درک شنوایی بالا برای کاربران سمعک داشته باشد. سمعک دیجیتال به علت سادگی در تکنولوژی مورد رضایت کاربر نیست. محققان به این نتیجه رسیدند که هر چه تعداد باند و کانال در سمعک بیشتر می شود کیفیت گفتار نیز بالا می رود سمعک هوشمند وضوح گفتاری را برای کاربر سمعک دربرداشت. همینطور دایرکشنال بودن میکروفن در سمعک جدید هوشمند باعث شد که کیفیت صدا و درک شنوایی مفهوم تر بشود.

اگر برای اولین بار با سمعک هوشمند آشنا می‌شوید و قصد خرید آن را دارید، پیشنهاد می‌شود تا جای ممکن مدل‌های مختلف آن، کارایی و مزایای استفاده از هرکدام را بررسی کنید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. بررسی سمعک دیجیتال هوشمند از طریق عکس راحت‌تر بوده و در این مقاله سعی شده تا عکس‌های متنوعی جهت درک بهتر نحوه قرارگیری سمعک هوشمند در گوش، تهیه شود.

مزایای خرید سمعک هوشمند

با اینکه ممکن است پذیرش استفاده از سمعک به راحتی ممکن نباشد. اما با در نظر گرفتن این واقعیت که استفاده از این دستگاه تا حد زیادی زندگی شما را دگرگون می‌کند و فاصله‌ی میان شما و سایر افراد جامعه را کاهش می‌دهد، می‌تواند در استفاده از سمعک کمک‌کننده باشد. با این حال اگر هنوز در مرحله‌ی انکار در نیاز به سمعک هستید، کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای استفاده و خرید سمعک هوشمند می‌تواند کمک‌کننده باشد.

 • مثل گذشته صدای عزیزانتان را بشنوید.

این مدل سمعک با قابلیت شناسایی و پردازش صداهای محیطی و افراد، به شخص کم شنوا کمک می‌کند تا مانند یک انسان بدون مشکلات شنوایی، صدای افراد را از صدای محیط تفکیک کرده و با وضوح بیشتری بشنود. در سمعک‌های آنالوگ این قابلیت وجود نداشته و تمامی صداهای دریافتی بدون تفکیک، تقویت شده و به گوش فرد می‌رسید؛ از همین رو استفاده از سمعک‌های آنالوگ برای افرادی که به تازگی با مشکلات شنوایی رو به رو شدند، می‌توانست ناراحت‌کننده باشد.

 • از گوش دادن به موسیقی، مثل گذشته لذت ببرید.

در میان تمامی ویژگی‌هایی که با خرید سمعک هوشمند به آنها دست پیدا می‌کنید، یکی از هیجان انگیزترین و بهترین مزیت‌های آن، امکان اتصال به تلفن و تلویزیون هوشمند است. در چنین حالتی سمعک مانند یک هدست با کیفیت عمل کرده و بدون نیاز به لوازم جانبی دیگری می‌توانید برای برقراری تماس تلفنی و یا شنیدن موسیقی، از آن استفاده کنید.

به این ترتیب استفاده از سمعک هوشمند این امکان را به شما می‌دهد تا به صورت یکپارچه بشنوید و لذت ببرید.

قیمت سمعک هوشمند

 • بدون نگرانی در محیط‌های شلوغ حضور داشته باشید.

یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد سمعک دیجیتال، امکان استفاده از میکروفون است. شما می‌توانید در مکان‌های شلوغ، برای شنیدن صدای یک فرد خاص، از او بخواهید تا میکروفون را به لباس خود متصل کند. بعد از آن با قابلیت اتصال میکروفون به سمعک به صورت بیسیم، با کیفیت بیشتری صدای گوینده را بشنوید.

 • به راحتی از سمعک خود استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

یکی از دغدغه‌های کودکان و جوانان در استفاده از سمعک‌های قدیمی‌تر، ابعاد و اندازه‌‌ی بزرگ، اعتماد به نفس کم در زمان استفاده از سمعک و شنیدن صداهای محیطی بود. خوشبختانه این روزها سمعک‌های هوشمند ظاهری جذاب‌تر دارند و افراد با وسواس کمتری متقاعد به استفاده از آن می‌شوند. البته که اتصال به گوشی هوشمند و قابلیت حذف صداهای محیطی نیز از دیگر عوامل محبوبیت و سهولت استفاده از این دستگاه در میان کودکان و افراد جوان به شمار می‌رود.

با اینکه ممکن است استفاده از سمعک‌های هوشمند در افراد جوان هیجان انگیز به نظر آید، اما متقاعد کردن افراد سالمند برای کنار گذاشتن سمعک‌های آنالوگ، کمی دشوارتر است. با این حال استفاده از سمعک‌های هوشمند در افراد مسن نیز آسان بوده و افراد به راحتی به قابلیت‌ها و تنظیمات آن عادت خواهند کرد.

 • بدون ترس از تمام شدن باتری سمعک، بشنوید و در جامعه حضور داشته باشید.

یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌ها در افراد کم شنوا تمام شدن باتری سمعک در یک محیط ناآشناست. به طور کلی باتری سمعک در 2 مدل باتری یکبار مصرف و باتری قابل شارژ تقسیم بندی می‌شود. باتری سمعک‌های هوشمند به طور معمول قابل شارژ بوده و نیازهای فرد را تا حد خوبی پوشش می‌دهد. با این حال بهتر است در زمان خرید سمعک هوشمند، در مورد ظرفیت باتری و نوع آن، اطلاعات لازم را کسب کنید.

خرید سمعک هوشمند

خرید سمعک هوشمند

تفاوتی ندارد که به دنبال سمعک آنالوگ باشید یا قصد خرید سمعک هوشمند داشته باشید. در هر صورت پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به خرید سمعک نکنید و قبل از هر کاری، جهت انجام معاینات شنوایی سنجی به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید.

خوشبختانه مجموعه کلینیک سمعک آلفا فرصتی را فراهم کرده تا بدون نگرانی و گذراندن زمان زیاد، ویزیت شده و نیاز شنوایی شما به درستی، شناسایی شود.

پیشنهاد می‌شود جهت خرید سمعک هوشمند یا آنالوگ، به صورت حضوری مراجعه کنید و از خدمات مشاوره پیش از خرید سمعک برخوردار شوید. در زمان مشاوره با ارائه اطلاعاتی در مورد میزان کم شنوایی، بودجه و نوع سمعک مورد نظر، می‌توانید بهترین انتخاب را از مجموعه کلینیک سمعک آلفا داشته باشید.

امکانات موجود در سمعک های هوشمند

 • به راحتی قابل شارژ بودن

یکی از ویژگی های محبوب سمعک های هوشمند این است که آنها بیشتر شبیه هدفون های بی سیم هستند تا دستگاه های حجیم گذشته و به جای نیاز به باتری هایی که نیاز به تعویض منظم دارند، به راحتی می توان در طول شب، هنگام خواب شارژ کرد.

 • شخصی سازی با هوش مصنوعی

الگوریتم‌های هوش مصنوعی سمعک را قادر می‌سازد تا محیط و صدای ورودی را تجزیه و تحلیل کند، افراد و صداهای خاص را شناسایی کرده و به طور خودکار صدا را بر اساس میزان کم شنوایی کاربر و تنظیمات از پیش انتخاب شده تنظیم کند. سمعک هوشمند می تواند یاد بگیرد که صداهای خاصی را شناسایی کند و روی صداهای آشنا تمرکز کند و نیاز کاربر را به انجام تنظیمات دستی خود تا حد زیادی کاهش دهد.

 • پخش جریانی بلوتوث

سمعک‌های هوشمند با پخش بلوتوث می‌توانند صدا را مستقیماً از یک دستگاه سازگار مانند تلویزیون یا تلفن هوشمند پخش کنند و به کاربر امکان این را می‌دهند که صداهای واضح‌تری را با بازخورد کمتر بشنوند.

 • ردیابی تناسب اندام و سلامتی کاربر

سمعک‌های هوشمند نیز می‌توانند به نظارت بر سلامت و تندرستی کمک کنند. آنها می توانند تناسب اندام را با نظارت بر ضربان قلب ردیابی نمایند و تشخیص دهند که آیا کاربر زمین خورده است و بلافاصله به مخاطبین از پیش انتخاب شده هشدار دهد.

بهترین سمعک هوشمند دارای چه ویژگی‌هایی است؟

 • تله کویل، قابلیت حذف صداهای محیطی و تشدید صدای اشخاص.
 • اتصال بلوتوث، اتصال بدون محدودیت به دستگاه‌های هوشمند.
 • باتری قابل شارژ، بدون نیاز به تعویض باتری.
 • طراحی کوچک، حضور در جامعه با اعتماد به نفس بیشتر.
 • میکروفون جهت دار، تمرکز بیشتر بر روی صدای عزیزانتان.
 • تنظیمات سمعک، قابلیت اتصال، ذخیره سازی و بازیابی تنظیمات.

قیمت سمعک هوشمند

به طور کلی قیمت سمعک یکی از فاکتورهای مهم و اساسی در خرید سمعک هوشمند به شمار می‌رود. قیمت این محصول به موارد متعددی وابسته است. از جمله مهمترین موارد موثر در قیمت سمعک هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تکنولوژی مورد استفاده در سمعک
 • برند سازنده سمعک
 • کیفیت ساخت محصول
 • ویژگی‌های مختلف سمعک مانند سایز و نوع قرارگیری در گوش
 • گارانتی و خدمات پس از فروش

در مجموع می‌توان گفت هزینه سمعک‌های دیجیتال از سمعک آنالوگ بیشتر بوده و اگر برند خاصی مد نظر دارید و یا قصد دارید از قابلیت‌های ویژه‌ای بهره‌مند شوید، باید کمی بودجه خرید سمعک هوشمند خود را افزایش دهید.

انواع سمعک هوشمند

سمعک‌های هوشمند مانند سایر مدل‌های سمعک و محصولات دیجیتال، در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند تا طیف وسیعی از نیاز کاربران را پوشش دهد. سمعک‌ هوشمند از تکنولوژی جدیدتری برخوردار است و همین موضوع باعث سهولت استفاده و کیفیت بالای صدای قابل شنیدار توسط فرد کم شنوا می‌شود.

سمعک‌های هوشمند به 2 دسته کلی از نظر نحوه قرارگیری بر روی گوش، تقسیم بندی می‌شود. این مدل دسته بندی سمعک‌ها یکی از متداول‌ترین و شناخته شده‌ترین روش دسته بندی و شناخت سمعک‌هاست که در ادامه به طور دقیق‌تر به بررسی و معرفی هرکدام از آنها پرداخته خواهد شد.

 • سمعک‌های پشت گوش

سمعک با گیرنده داخل گوش RIE

سمعک با گیرنده داخل گوش RIE

سمعک‌های پشت گوشی با گیرنده در گوش یکی از محبوب‌ترین مدل‌های سمعک هستند که گیرنده یا بلندگوی آن با یک سیم نازک به طور کامل در گوش قرار می‌گیرد. در این مدل گیرنده داخل کانال گوش قرار گرفته و برای تمامی افراد با هر سطح از کم شنوایی، مناسب است.

سمعک با گیرنده در پشت گوش BTE

سمعک با گیرنده در پشت گوش BTE

سمعک‌های پشت گوشی بدون سیستم گیرنده در گوش، یکی دیگر از مدل‌های محبوب و پرکاربرد از سمعک به شمار می‌روند که گیرنده یا بلندگوی آنها بر روی بدنه اصلی و پشت گوش قرار می‌گیرد. این مدل از سمعک را می‌توان به صورت تکی و تنها برای یک گوش مورد استفاده قرار داد. از طرفی دیگر استفاده از سمعک‌های پشت گوشی برای آن دسته از افرادی که مستعد عفونت گوش هستند می‌تواند گزینه مناسب‌تری محسوب شود.

 • سمعک داخل گوش

سمعک هوشمند نامرئی IIC

سمعک هوشمند نامرئی IIC

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های سمعک، سمعک نامرئی است که به طور کامل درون کانال گوش قرار گرفته و ابعاد بسیار کوچکی دارد. این مدل سمعک برای افراد با سطح کم شنوایی خفیف تا متوسط، می‌تواند کارایی داشته باشد.

سمعک هوشمند کاملا داخل کانال CIC

سمعک هوشمند کاملا داخل کانال CIC

این مدل سمعک در مقایسه با سمعک نامرئی، از ابعاد بزرگتری برخوردار بوده و مناسب افرادیست که می‌خواهند کنترل بیشتری بر روی صداهای دریافتی داشته باشند. دکمه قرار گرفته بر روی سمعک نیز در جهت پاسخ به همین نیاز طراحی شده است.

سمعک هوشمند داخل کانال ITC

سمعک هوشمند داخل کانال ITC

این مدل از سمعک یکی از محبوب‌ترین مدل‌های سمعک است که به لطف طراحی بزرگتر، از باتری با ظرفیت بیشتری بهره می‌برد. همچنین در این مدل سمعک امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند فراهم است و میکروفون دوگانه به کار رفته در طراحی این سمعک می‌تواند امکان دریافت تماس تلفنی و پخش موسیقی را ایجاد کرده است.

سمعک هوشمند داخل گوش ITE

 سمعک هوشمند داخل گوش ITE

سمعک هوشمند داخل گوش مانند سایر سمعک‌های دیجیتال از قابلیت‌هایی نظیر اتصال بی سیم برخوردار است. این سمعک برای افراد با میزان کم شنوایی شدید کاربرد داشته و تا حد قابل توجهی نیاز کاربر را برآورده می‌کند.

سمعک هوشمند وایرلس

این مدل سمعک، در واقع همان سمعک‌های بی سیم با قابلیت اتصال به سایر دستگاه‌های هوشمند مانند تلفن همراه، تلویزیون و... هستند که با کمک فناوری بلوتوث به دستگاه‌های دیگر متصل می‌شوند.

سمعک هوشمند وایرلس امکانات متعددی همچون قابلیت مکالمه تلفنی، شنیدن موسیقی، شنیدن صدای واضح‌تر از تلویزیون و همچنین اتصال به سایر دستگاه‌های صوتی را ممکن می‌سازد.

قیمت انواع سمعک هوشمند وایرلس

همانطور که اشاره شد، سمعک‌های هوشمند به طور کلی از قیمت بالاتری در مقایسه با سمعک‌های آنالوگ برخوردارند. قیمت سمعک هوشمند وایرلس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

البته در هنگام خرید سمعک هوشمند یکی از نکات مهم، توجه به تعداد کانال موجود در سمعک است که بنا به میزان کم شنوایی فرد متفاوت بوده و با بررسی نوار شنوایی فرد می‌توان این موضوع را تشخیص داد.  بنابراین یکی از مهمترین عوامل قیمت انواع سمعک هوشمند وایرلس، تعداد کانال درون سمعک است.

یکی دیگر از نکات مهم در هزینه و قیمت سمعک هوشمند وایرلس، حافظه جانبی دستگاه است که به کمک آن تمامی تنظیمات سمعک ذخیره شده و در صورت تنظیم اشتباه و یا بروز مشکل، می‌توان تنظیمات را بدون نگرانی و مشکل بازیابی کرد.

بهترین مارک سمعک هوشمند

این روزها برندهای مختلفی در زمینه طراحی و تولید سمعک‌های دیجیتال و هوشمند فعالیت می‌کنند. اغلب این برندها از سالیان دراز در این حوزه فعال بوده و طراحی نسل پیشین سمعک‌ها یعنی سمعک‌های آنالوگ را در کارنامه خود دارند. با این حال اگر تا بحال تجربه استفاده از سمعک را نداشته‌اید، شاید بهتر باشد بهترین مارک‌ سمعک هوشمند را بشناسید و با قابلیت‌های هرکدام از آن‌ها آشنا شوید.

 • سمعک هوشمند اتیکن

اتیکن از برندهای فعال در زمینه تولید سمعک محسوب می‌شود که مانند سایر برندهای تولیدکننده سمعک این روزها تمرکز خود را بر روی تولید سمعک‌های دیجیتال، به ویژه سمعک‌های هوشمند گذاشته است.

سمعک هوشمند اتیکن

این برند دانمارکی با بهره‌گیری از بهترین و جدیدترین استاندارهای روز دنیا در زمینه تولید سمعک، به یکی از محبوب‌ترین برندهای تولیدکننده سمعک هوشمند تبدیل شده است. مانند سایر برندهای فعال در زمینه طراحی و تولید سمعک، اتیکن نیز سعی کرده تا با طراحی مدل‌های مختلف سمعک، نیاز طیف وسیعی از افراد را پوشش دهد.

به طور کلی قیمت سمعک هوشمند اتیکن به دلیل کیفیت بالای ساخت و اولویت قراردادن نیاز بیماران، در مقایسه با برندهای شناخته شده‌تر مانند زیمنس، مناسب‌تر است. 

 • سمعک هوشمند برنافن

برنافن از مارک‌های شناخته شده در تولید سمعک است که حدود 60 سال قدمت در تولید لوازم شنوایی دارد. تولد برند برنافن در کشور سوئیس اتفاق افتاد، اما به طور کلی این شرکت زیر مجموعه هلدینگ William Demant بوده که مالکیت برند اتیکن دانمارک را هم در کارنامه خود دارد.

سمعک هوشمند برنافن

مانند دیگر کمپانی‌هایی که در زمینه طراحی و تولید سمعک فعالیت می‌کنند، محصولات برند برنافن نیز از تنوع بالایی برخوردار بوده و همین موضوع باعث محبوبیت بیشتر در میان اقشار مختلف جامعه شده است.

در مجموع می‌توان برند برنافن را یک برند اقتصادی نامید. البته که ویژگی‌هایی همچون تکنولوژی مورد استفاده، تعداد کانال و نوع پردازنده سیگنال درون سمعک می‌تواند در قیمت و کیفیت محصول به طور مستقیم موثر باشد.

 • سمعک هوشمند زیمنس

کمپانی زیمنس یکی از قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین برندها در زمینه تولید سمعک و سایر تجهیزات شنوایی به شمار می‌رود. این برند با کیفیت یکی از معتبرترین و درخشان‌ترین تولیدکنندگان سمعک محسوب می‌شود که علاوه بر تنوع محصولات، کیفیت بالا در زمینه طراحی و ساخت، قیمت نسبتاً بالایی دارد.

سمعک هوشمند زیمنس

اگر از طرفداران محصولات برند زیمنس هستید اما بودجه‌ی محدودی برای خرید سمعک در نظر دارید، پیشنهاد ما به شما خرید سمعک زیمنس تولید شده در کشور سنگاپور است. این مدل از سمعک تحت لیسانس زیمنس آلمان بوده و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است.

یکی از اصلی‌ترین عواملی که باعث محبوبیت بیشتر سمعک زیمنس می‌شود، تجربه طولانی و تیم تحقیق و توسعه آن است که امکان طراحی دقیق بر اساس نیازهای کاربر و همچنین تنوع بالای محصولات را تضمین می‌کند. علاوه بر این، گارانتی بین المللی سمعک زیمنس و خدمات پس از فروش، یکی دیگر از نکاتیست که باعث شده این برند طرفداران زیادی داشته باشد.

قیمت سمعک هوشمند زیمنس

سمعک هوشمند زیمنس قیمت متفاوتی داشته و دلیل اصلی آن نوسانات بازار ارز است. از همین رو نمی‌توان قیمت دقیقی برای خرید محصولات این برند ارائه کرد. اما در این میان توجه به مشخصات فنی و تکنولوژی مورد استفاده در سمعک مهم است چرا که در قیمت سمعک تاثیرگذار است. از عوامل موثر در قیمت سمعک زیمنس می‌توان به مواردی همچون: مدل قرارگیری سمعک در گوش، تکنولوژی مورد استفاده در آن، قابلیت تنظیم و ذخیره تنظیمات، مقاومت سمعک در برابر آب، قابلیت اتصال به گوشی هوشمند و لوازم جانبی متفاوت، اشاره کرد.

 • سمعک هوشمند ویدکس

ویدکس یکی دیگر از بهترین و با کیفیت‌ترین برندهای تولید‌کننده در زمینه سمعک است که بیش از 100 سال در این زمینه فعالیت دارد. این برند دانمارکی یکی از محبوب‌ترین برندهای تولید‌کننده سمعک محسوب می‌شود که با به کارگیری سطح متنوعی از تکنولوژی در هر مدل، می‌تواند نیاز افراد با سطح کم شنوایی کم، متوسط و زیاد را پاسخ دهد.

سمعک هوشمند ویدکس

به طور کلی سطح تکنولوژی مورد استفاده در سمعک هوشمند ویدکس با اعدادی معادل 110،220،330 و 440 نمایش داده می‌شود. تکنولوژی 110 مناسب کمترین میزان کم شنوایی بوده و سطح تکنولوژي 440 برای افراد با حساسیت و کم شنوایی زیاد، توصیه می‌شود.

 • سمعک هوشمند رکستون

رکستون یک برند سوئیسی فعال در زمینه تولید سمعک و سایر محصولات شنیداری است که امتیاز آن توسط شرکت زیمنس آلمان خریداری شده است. با این حال این دو برند هیچوقت ادغام نشده و محصولات متنوعی از هر دو برند زیمنس و رکستون در بازار موجود است.

 سمعک هوشمند رکستون

سمعک هوشمند رکستون نیز مانند دیگر برندها، در انواع مختلفی از نظر نحوه قرارگیری در گوش و همچنین تعداد کانال، طراحی و تولید می‌شوند.

خوشبختانه قیمت سمعک‌های تولید شده توسط کمپانی رکستون، بسیار مناسب بوده و می‌تواند یکی از انتخاب‌های اقتصادی در زمینه خرید سمعک هوشمند به شمار برود.

 • سمعک هوشمند فوناک

برند فوناک یکی از جوان‌ترین برندهای تولید‌کننده سمعک است که زمان تاسیس آن به 80 سال قبل می‌رسد. ابن برند سوئیسی یکی از بهترین برندهای تولید سمعک است که در میان رقبای شناخته شده‌ای همچون زیمنس و اتیکن، کیفیت خودش را اثبات کرده است.

سمعک هوشمند فوناک

 نقطه قوتی که برند فوناک را در لیست برترین برندهای سمعک هوشمند قرار داده، استفاده از جدیدترین و به روزترین تکنولوژی‌ها در طراحی سمعک است. مانند دیگر برندها، فوناک نیز تنوع گسترده‌ای در مدل‌های سمعک دارد و می‌تواند گزینه مناسبی برای افراد کم شنوا که قادر به خرید سمعک‌های هوشمند و گران قیمت از برندهایی مانند زیمنس نیستند.

جدیدترین و بهترین سمعک هوشمند

امکانات و قابلیت‌های سمعک هوشمند این روزها به قدری پیشرفت کرده که تصور آن تا چندسال قبل، غیر ممکن به نظر می‌رسید. با اینکه استفاده از هوش مصنوعی در تمامی مدل‌های سمعک هوشمند، هنوز فراگیر نشده است. اما جدیدترین و بهترین سمعک هوشمند از برند اتیکن مدل Oticon More است که امکاناتی نظیر شنیدن و دنبال کردن چندین مکالمه را می‌دهد و این فرصت را فراهم می‌کند تا فرد انتخاب کند بر روی کدام مکالمه تمرکز کند.

سمعک هوشمند دیجیتال

سمعک هوشمند در واقع همان سمعک دیجیتال است که امکانات بیشتری نظیر کم و زیاد کردن صداهای دریافت شده را به صورت خودکار دارند و تنظیمات آنها قابل ذخیره سازی و در صورت لزوم استفاده مجدد است.

از دیگر قابلیت‌های سمعک هوشمند دیجیتال می‌توان به تغییر برنامه و سوییچ کردن از شنیدن صداهای محیطی به مکالمه تلفنی در لحظه اشاره کرد.

سمعک هوشمند شارژی

همانطور که اشاره شد، سمعک هوشمند از نظر کارایی در 2 مدل اصلی باتری یکبار مصرف و قابل شارژ عرضه می‌شود. سمعک هوشمند شارژی یکی از محبوب‌ترین مدل‌های سمعک است که امکان استفاده از این وسیله را بدون نگرانی از به پایان رسیدن ظرفیت باتری برای فرد کم شنوا ممکن می‌سازد.

سمعک هوشمند شارژی

یکی از مهمترین عواملی که باعث افزایش کارایی و شارژ نگهداشتن در این مدل سمعک می‌شود، استفاده نکردن از قابلیت‌های مختلف مانند اتصال به تلفن و تلویزیون

 

جدیدترین سمعک های هوشمند

 • سمعک های شخصی سازی شده

برای یک تجربه شنوایی شخصی، سمعک هوشمند Eargo 5 دارای یک تست غربالگری درون برنامه ای است تا کاربران قادر باشند یک پروفایل شنوایی شخصی ایجاد کنند. این دستگاه دارای چهار تنظیم از پیش تنظیم شده است تا کاربران بتوانند به راحتی تنظیمات شنوایی خود را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنند. Eargo 5 برای بهبود ویژگی های صدای دیجیتال، بهبود کیفیت صدا و کاهش نویز طراحی شده است و آنقدر کوچک است که تقریباً نامرئی است. علاوه بر این، می‌تواند با به اشتراک گذاشتن گزارشات با کارشناسان سمعک Eargo برای بهبود و افزایش سفارشی‌سازی، به بهبود نتایج کاربر کمک نماید.

 • سمعک های دارای بلوتوث

طیف وسیعی از سمعک‌های قابل شارژ و باتری‌دار Lively با بلوتوث سازگار هستند و می‌توان از آنها برای پخش مستقیم موسیقی و تماس‌ها از دستگاه تلفن همراه به دستگاه استفاده کرد. سمعک‌های Lively مانند هدفون‌های متصل به بلوتوث به کاربران این امکان را می‌دهند که بدون نیاز به تنظیماتی برای خود سمعک، به تماس‌ها به صورت هندزفری پاسخ دهند. آنها از فناوری پیشرفته ای استفاده می کنند که نحوه تفسیر صداها توسط مغز کاربر را تقلید می کند تا حس شنوایی طبیعی تر شود. این فناوری همچنین صداهای ناخواسته پس زمینه را کاهش می دهد و در عین حال گفتار را برای تجربه شنیداری طبیعی در اولویت قرار می دهد.

محصولات بی‌سیم ReSound به‌عنوان اولین محصولی که سمعک‌های مخصوص آیفون را وارد بازار کرد، با اتصال بلوتوث برای پخش جریانی طراحی شده‌اند. این مجموعه شامل مدل‌هایی برای کودکان مانند ReSound Up Smart است که برای تطبیق با نحوه زندگی کودکان طراحی شده است تا بهترین کیفیت صدا و گفتار را با هم ترکیب کند. کاربران همچنین می توانند از برنامه ReSound Smart 3D جهت تنظیم سمعک، نظارت بر سطح باتری، عیب یابی مشکلات و مکان یابی سمعک های ReSound گم شده استفاده نمایند.

 • سمعک های دارای هوش مصنوعی

سمعک‌های Widex Evoke از الگوریتم یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده می‌کنند که کاربر را قادر می سازد تا بهترین صدا را برای خود انتخاب کند و تنظیمات دلخواه خود را برای هر نوع محیط صدا انجام دهد. این دستگاه همچنین دارای یک نرم‌کننده TruSound جهت کاهش اثر تیزی صداهای بلند ناگهانی و یک مکان یاب HD، است.

کلینیک سمعک هوشمند

 سمعک هوشمند باید از کلینیک‌ها و مراکز درمانی معتبر، پس از تست شنوایی سنجی، تهیه شود. کلینیک سمعک آلفا، یکی از بهترین و معتبرترین مراکز شنوایی سنجی در تهران است که امکانات متعددی در اختیار مراجعین خود قرار می‌دهد.

شما می‌توانید به منظور انجام تمامی آزمایشات شنوایی سنجی و یا خرید انواع سمعک، به کلینیک سمعک آلفا مراجعه کرده و پس از کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، خرید خود را ثبت کنید.

نمایندگی سمعک هوشمند

یکی از دغدغه‌های اصلی در زمان خرید سمعک، تفاوت قیمت در فروشگاه‌های مختلف است. خرید از نمایندگی‌های معتبر و شناخته شده، علاوه بر اینکه می‌تواند کیفیت و اصالت کالای خریداری شده را تضمین کند، می‌تواند تفاوت قیمت را به حداقل برساند.

همچنین توصیه می‌شود جهت خرید سمعک هوشمند و یا سایر مدل‌های سمعک، خرید خود را به صورت حضوری و از فروشگاه‌های معتبر انجام دهید. خرید از نمایندگی سمعک هوشمند این امکان را فراهم می‌کند تا در صورت رویارویی با مشکل و خرابی سمعک، بتوانید در کوتاه‌ترین زمان نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

از طرفی دیگر خرید از نمایندگی سمعک هوشمند می‌تواند تضمین‌کننده کیفیت محصول و بهره‌مندی از خدمات پس از فروش و گارانتی محصول، باشد.

کلینیک سمعک برتر نمایندگی انواع سمعک هوشمند میباشد.

کلینیک سمعک آلفا

سوالات متداول درباره سمعک هوشمند

+ محبوب‌ترین مدل سمعک هوشمند کدام مدل است؟

 • یکی از پرطرفدارترین مدل سمعک هوشمند، گیرنده در کانال RIC است که گیرنده یا بلندگو به طور کامل در کانال گوش قرار گرفته و با یک سیم نامرئی به سایر قسمت‎های خارج از گوش، متصل می‌شود.

+ عمر مفید سمعک هوشمند چقدر است؟

 • به طور کلی عمر مفید سمعک معادل 3 تا 7 سال است. البته متغیرهای مختلفی همچون کمپانی سازنده، کیفیت ساخت، نوع نگهداری و میزان استفاده از سمعک از جمله مهم‌ترین عوامل در کارایی و طول عمر این محصول به شمار می‌روند.

منبع: ambiq.com

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
سمعک آلفا

نشانی: تهران، گاندی شمالی، تقاطع خیابان شریفی، روبروی کلانتری ۱۰۳، ساختمان پزشکان گاندی، پلاک ۸، طبقه همکف، واحد یک
تلفن: ۸۸۶۷۴۸۸۶-۰۲۱

 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • تلفن تماس ضروری: ۰۹۱۰۳۰۶۱۹۴۹
اینستاگرام سمعک برتر
فیس بوک سمعک برتر

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک آلفا محفوظ می‌باشد.

تماس و مشاوره با سمعک آلفا