سمعک اقساطی

سمعک اقساطی

قیمت سمعک، یک فاکتور اصلی برای انتخاب یا تجویز یک سمعک مناسب به شمار می­آید. هر چه تکنولوژی سمعک بالاتر باشد و یا امکانات بیشتری را به کاربر ارائه کند، قیمت بالاتری خواهد داشت. ممکن است قصد داشته باشید یک سمعک هوشمند با کیفیت بالا تهیه کنید اما با قیمت بسیار بالایی مواجه شوید.

بسیاری از افراد به دلیل قیمت بالای سمعک، از خرید آن منصرف شده و یا سمعک هایی با کیفیت پایین خریداری می­کنند. با ارائه طرح سمعک اقساطی این امکان فراهم شده که مراجعین دیگر دغدغه قیمت سمعک را نداشته باشند و با انتخاب مدل های رده بالای آن، مشکل کم شنوایی خود را تا حد زیادی حل نمایند.

کم شنوایی چه تاثیری بر کیفیت زندگی بیمار می­گذارد؟

شنیدن، یک نیاز طبیعی و ضروری برای زندگی ما است. کم شنوایی معمولاً به صورت تدریجی بروز پیدا می­کند. ممکن است یک روز حس کنید که صداهای آرامی مانند صدای پرندگان یا صدای باد را نمی­شنوید و یا در درک گفتار دیگران مشکل دارید و از آنها می­خواهید که سخنان خود را بار دیگر تکرار کنند. صدای تلویزیون و رادیو را مدام بلند می­کنید و از مجالس مهمانی و دورهمی های دوستانه دوری می­کنید. همگی این علائم نشانه های افت شنوایی است که می­تواند کیفیت زندگی شما را بسیار پایین بیاورد.

درمان کم شنوایی

در صورتی که متوجه این علائم شدید بهتر است در اسرع وقت به یک شنوایی شناس مراجعه کنید تا درجه و نوع کم شنوایی شما تشخیص داده شود و فرایند درمانی آغاز گردد. درمان به موقع و زود هنگام می­تواند از پیشرفت این اختلال جلوگیری کند. استفاده از سمعک یکی از بهترین و موثرترین راه های درمان کم شنوایی است. سمعک تجویز شده برای هر فرد متفاوت است و بستگی به درجه افت شنوایی او دارد.

قبل از خرید سمعک باید آزمایشات شنوایی صورت بگیرد تا میزان کاهش شنوایی بیمار مشخص شود. سپس شنوایی شناس طبق نتایج شنوایی سنجی و بر اساس سبک زندگی فرد، سمعک مناسب را به او پیشنهاد می­کند. سبک های مختلفی از سمعک در بازار موجود هستند که متناسب با شرایط بیمار خریداری می­شوند.

خرید سمعک در ملاصدرا کلینیک آلفا 

انواع مدل سمعک

سمعک ها از لحاظ شکل ظاهری یا شیوه قرارگیری در گوش به دسته های مختلفی تقسیم بندی می­شوند.

  • سمعک پشت گوشی

سمعک BTE یا پشت گوشی، مدلی مرسوم و رایج در بین انواع مدل سمعک محسوب می­شود که کم شنوایی های خفیف تا شدید و عمیق را پوشش می­دهد. این سمعک در پشت گوش بیمار قرار می­گیرد و از طریق یک تیوپ نازک به قالب قرار گرفته در داخل گوش بیمار متصل می­شود.

باتری مورد استفاده در سمعک های پشت گوشی بستگی به نوع آن دارد و می­تواند یکی از اندازه های 10، 13، 312 و 675 باشد. با پیشرفت تکنولوژی سمعک های پشت گوشی شارژی نیز به بازار عرضه شده اند که نگرانی کاربر را بابت تعویض مرتب باتری برطرف می­کند. با متصل کردن سمعک های شارژی هوشمند به جایگاه مخصوص شارژ، می­توانید با 4 ساعت شارژ کردن حدود 24 ساعت عملکرد مفید از سمعک خود دریافت نمایید.

  • سمعک پشت گوشی میکرو

این نوع سمعک شکل جمع و جورتر و ظریف تری نسبت به مدل های استاندارد پشت گوشی دارد. اندازه خیلی کوچکی دارد و تقریباً در پشت لاله گوش به سختی دیده می­شود. سمعک های پشت گوشی میکرو برای کم شنوایی های خفیف تا متوسط مناسب اند. باتری شماره 10 و 312 معمولاً در این دسته از سمعک ها استفاده می­شوند.

  • سمعک پشت گوشی قوی

سمعک های پشت گوشی SUPER POWER قدرت بالایی دارند و معمولاً برای بیمارانی که از کم شنوایی شدید تا عمیق رنج می­برند استفاده می­شوند. به دلیل قدرت بالای این دسته از سمعک ها، اندازه بزرگتری نیز نسبت به سایر مدل­ها دارند. باتری مورد استفاده در سمعک های پشت گوشی SUPER POWER معمولاً شماره 675 است.

  • سمعک پشت گوشی رسیور داخل مجرا(RITE)

در این سمعک نیز تمامی قطعات به جزء بلندگو درون یک محفظه در پشت گوش قرار می­گیرند. بلندگو سمعک داخل مجرای گوش قرار گرفته و صدا را به طور مستقیم به داخل گوش بیمار منتقل می­کند. در نتیجه صدای واضح و بلندتری را برای بیمار فراهم می­کنند. سمعک های RITE در اندازه های کوچک ساخته شده اند و طراحی زیبایی دارند. این مدل از سمعک ها به دلیل نداشتن قالب، بسیار محبوب اند و اغلب بیماران این دسته از سمعک ها را ترجیح می­دهند. سمعک های RITE کم شنوایی های خفیف تا عمیق را پوشش می­دهند. باتری مورد استفاده در این گروه از سمعک ها شماره 10 یا 312 است.

  • سمعک داخل گوشی

سمعک های داخل گوشی که به ITE نیز معروف هستند، صدفه داخل گوش را کاملاً پر می­کنند و متناسب با رنگ پوست و مو قابل خریداری هستند. سمعک های ITE نسبت به سایر انواع پشت گوشی اندازه بزرگتری دارند و در انواع نیمه دیجیتال تا هوشمند در بازار عرضه شده اند. باتری مورد استفاده در این گروه از سمعک ها شماره 13 می­باشد.

  • سمعک داخل کانال

سمعک ITC در داخل کانال گوش قرار می­گیرد. اندازه آن مقداری نسبت به مدل های CIC و IIC بزرگتر است و علت آن قدرت بیشتر آن می­باشد. این نوع سمعک برای بیمارانی که از کم شنوایی های شدید رنج می­برند استفاده می­شود. سمعک های ITC برای بیمارانی که محدودیت حرکتی دارند نیز مناسب است زیرا نسبت به مدل های دیگر داخل گوشی اندازه مناسب تری دارد و برای تعویض باتری یا خارج شدن از گوش دردسر کمتری ایجاد می­کنند.

  • سمعک کاملا داخل کانال

سمعک های CIC بعد از سمعک های نامرئی، کوچک­ترین سمعک های داخل گوشی محسوب می­شوند. این نوع سمعک به طور کامل در داخل کانال گوش بیمار قرار می­گیرد و تقریباً از دید عموم مخفی است. سمعک های CIC محدودیت های سمعک های نامرئی را ندارند و از لحاظ قیمتی نیز بسیار مناسب هستند. این دسته از سمعک ها کم شنوایی های خفیف تا شدید را پوشش می­دهند و از باتری شماره 10 در آنها استفاده می­شود. سمعک های CIC در انواع نیمه دیجیتال تا هوشمند در بازار موجود هستند و تنوع خوبی در این زمینه به کاربران ارائه می­کنند.

سمعک IIC که به عنوان کوچک­ترین سمعک موجود به شمار می­آید، برای آن دسته از افرادی که مایل نیستند سمعکشان در معرض دید باشد بسیار مناسب است. این دسته از سمعک ها در عمق مجرا قرار می­گیرند و تقریباً نامرئی هستند. سمعک های نامرئی به دلیل اینکه نزدیک پرده گوش قرار می­گیرند صدای باکیفیتی را به کاربر ارائه می­کنند.

به دلیل کوچک بودن بلندگو سمعک های IIC، تنها کم شنوایی های خفیف تا متوسط را پوشش می­دهند و برای افرادی که کم شنوایی شدید دارند مناسب نیستند. شایان ذکر است اندازه بسیار کوچک این گروه از سمعک­ ها باعث شده از بسیاری از امکانات نظیر میکروفون جهت دار یا قابلیت اتصال بی سیم در آنها استفاده نشود.

سمعک نامرئی برای برخی از گروه ها نامناسب است. سالمندان، افرادی که جرم گوش زیادی دارند، افراد دارای مهارت حرکتی ضعیف و افرادی که مشکل بینایی دارند، بهتر است از دیگر مدل های سمعک استفاده کنند.

فروش سمعک قسطی

خرید قسطی سمعک چگونه است؟

با افزایش قیمت ارز، قیمت سمعک نیز افزایش بسیاری داشته است. همین موضوع باعث شده بسیاری از افراد کم شنوا از پرداخت هزینه های آن ناتوان باشند. با توجه به شرایط امروز، انصاف نیست که بیماری به دلیل شرایط اقتصادی نامطلوب از دریافت خدمات شنوایی و سمعک محروم بماند. امروزه برخی مراکز شنوایی طرح ویژه فروش اقساطی سمعک را ایجاد کرده اند تا هیچ بیماری برای استفاده از سمعک با مشکل مالی مواجه نشود.

با قسط بندی کردن مبلغ کلی، می­توان هر مدل سمعکی از جمله سمعک های هوشمند و رده بالا را نیز تهیه نمود و بیمار نگرانی بابت هزینه های بالای سمعک ها نداشته باشد.

شرایط خرید سمعک اقساطی

کلینیک سمعک آلفا برای رفاه حال مراجعین تلاش کرده، طرح فروش اقساطی سمعک را با شرایط ویژه ارائه کند. در این طرح مراجعه کننده باید در ابتدا مقداری از مبلغ سمعک را پرداخت کرده و سپس باقی آن را به صورت چند چک معتبر در بازه زمانی مشخص پرداخت نماید. نحوه قسط بندی بستگی به قیمت سمعک مورد نظر دارد.

شرایط فروش سمعک قسطی

قبل از خرید سمعک قسطی لازم است که آزمایشات شنوایی انجام دهید که درجه کم شنوایی شما مشخص شود. پس از انجام شنوایی سنجی، شنوایی شناس شما طبق نتایج آزمایشات و تست های شنوایی و همچنین شرایط زندگی شما سمعک مناسب را به شما پیشنهاد می­کند. پس از این مراحل نوبت به تنظیم سمعک می­رسد. تنظیم سمعک از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا در صورتی که به درستی انجام نگیرد سمعک عملکرد مناسبی نداشته و در نتیجه مشکل کم شنوایی حل نخواهد شد.

تنظیم سمعک بهتر است با دستگاه های جدید صورت بگیرد. REM، جدیدترین دستگاه تنظیمی است که انواع سمعک را در مدل های گوناگون به صورت دقیق تنظیم می­کند. تنها چند کلینیک در تهران از این دستگاه شنوایی استفاده می­کنند. کلینیک سمعک آلفا برای تنظیم تمامی سمعک ها از دستگاه REM استفاده می­کند تا بهترین عملکرد به کاربر سمعک ارائه شود.

ارائه مشاوره های درمانی توسط شنوایی شناس نیز می­تواند بسیار مفید باشد. در مشاوره فوق به شما نکته هایی گفته می­شود که به وسیله آنها بتوانید از سمعک خود بیشترین عملکرد را دریافت کنید و همچنین با نگهداری درست، سمعکتان عمر طولانی تری داشته باشد. در پایان توصیه می­شود حتماً از گارانتی و خدمات پس از فروش سمعک خریداری شده اطلاع یابید.

خرید سمعک اقساطی

برخی از خدمات شنوایی توسط بیمه پرداخت شده و برخی دیگر نیز تحت پوشش خدمات بیمه قرار نمی­گیرند. در صورتی که خدمات شنوایی و یا سمعک موردنظر شما تحت پوشش بیمه قرار نمی­گیرند، جای نگرانی نیست. طرح فروش سمعک اقساطی این امکان را فراهم کرده که مراجعین دیگر نگران پرداخت مبالغ سنگین خرید سمعک نباشند. سمعک آلفا با اجرای این طرح باعث شده که وضعیت مالی بیماران تاثیری بر فرایند درمان آنها نگذارد. شرایط سمعک اقساطی به این صورت است که در ابتدا بخشی از مبلغ کلی سمعک پرداخت شده و باقی آن با چند چک معتبر در بازه زمانی مختلف پرداخت شود.

جمع بندی

وضعیت نابسامان مالی باعث شده بسیاری از افراد کم شنوا نتوانند از سمعک استفاده کنند و از دریافت خدمات شنوایی محروم شوند. کلینیک سمعک آلفا با ارائه طرح سمعک اقساطی تلاش کرده که هیچ بیماری از خدمات شنوایی و استفاده از سمعک محروم نشده و به موقع فرایند درمانی خود را شروع کند. برای اطلاعات بیشتر راجع به طرح سمعک اقساطی، می­توانید از طریق شماره تلفن های مربوطه با کارشناسان کلینیک در تماس باشید.

سوالات متداول درباره سمعک اقساطی

چه سمعک هایی را می­توان قسطی خرید؟

تمامی سمعک ها، اعم از دیجیتال، هوشمند و فراهوشمند شامل این طرح می­شوند. انواع سمعک پشت گوشی، داخل گوشی، نامرئی، شارژی و باتری خور به صورت قسطی ارائه می­شوند و محدودیتی از نظر انتخاب سمعک برای بیمار وجود ندارد.

شرایط خرید سمعک اقساطی چیست؟

شرایط خرید سمعک اقساطی به این صورت است که در ابتدا مقداری از مبلغ سمعک را پرداخت کرده و باقی آن را با ارائه چند چک معتبر تسویه می­نمایید. بازه زمانی پرداخت چکی به قیمت سمعک بستگی دارد.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
سمعک آلفا

نشانی: تهران، گاندی شمالی، تقاطع خیابان شریفی، روبروی کلانتری ۱۰۳، ساختمان پزشکان گاندی، پلاک ۸، طبقه همکف، واحد یک
تلفن: ۸۸۶۷۴۸۸۶-۰۲۱

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • تلفن تماس ضروری: ۰۹۱۰۳۰۶۱۹۴۹
اینستاگرام سمعک برتر
فیس بوک سمعک برتر

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک آلفا محفوظ می‌باشد.

تماس و مشاوره با سمعک آلفا