نمایندگی سمعک اتیکن

نمایندگی سمعک اتیکن

یکی از معتبرترین شرکت های تولیدکننده سمعک در دنیا، اتیکن است که توانسته با به کارگیری جدیدترین تکنولوژی های روز، راه حل های موثری را برای برطرف کردن مشکلات شنوایی ارائه کند. کمپانی دانمارکی اتیکن توانسته با عرضه سمعک های باکیفیت به بازار، رضایت کاربران به دست آورد.

این شرکت دارای نمایندگی های رسمی در سراسر دنیا است. اتیکن سمعک های متنوعی را متناسب با هر نوع سلیقه و سبک های زندگی مختلف به بازار عرضه کرده است. ما در این مقاله انواع سمعک اتیکن را به شما معرفی می­کنیم. همچنین در پایان به نمایندگی سمعک اتیکن در تهران می­پردازیم. در صورتی که قصد دارید یک سمعک اتیکن برای حل مشکل کم شنوایی خود یا عزیزانتان تهیه کنید، مطالعه ادامه مطالب به شما در این زمینه بسیار کمک می­کند.

تاریخچه کمپانی اتیکن

تاسیس کمپانی اتیکن به سال 1904 بازمی­­گردد. موسس این شرکت هانس دمانت بود که هدف آن از تاسیس کمپانی اتیکن کاملاً شخصی بود. او برای کمک به همسر کم شنوای خود به دنبال روش های مختلفی بود تا اینکه اطلاع یافت از نوعی دستگاه آکوستیک برای شاهدخت ولز(ملکه انگلستان در آن زمان) استفاده می­شود که مشکل شنوایی او را حل می­کند. او به همین منظور به انگلستان سفر کرد و تصمیم گرفت برای همسر خود این دستگاه را تهیه کند. در آن زمان بسیاری از انگلیسی ها به سمعک احتیاج داشتند. در نتیجه وی تصمیم گرفت با شرکت آمریکایی General Acoustic، در زمینه واردات و فروش دستگاه­های آکوستیک به دانمارک شریک شود.

به مرور زمان سهم شرکت هانس از بازار افرایش یافت. پس از درگذشت او، فرزندش ویلیام مدیریت شرکتش را بر عهده گرفت. در زمان جنگ جهانی دوم واردات از آمریکا امکان پذیر نبود؛ در نتیجه ویلیام تصمیم گرفت محصولات مختص شرکت خود را تولید کند و سپس به صادرات آنها بپردازد. پس از پایان جنگ، او با چارلز لمان آمریکایی قراردادی امضا کرد که طبق آن شرکتی تاسیس گردید که در آن قطعات سمعک خریداری شده و به دانمارک ارسال می­شود. نام این شرکت American Danish Oticon بود که در ویلیام در سال 1946 به طور کامل آن را به اتیکن تغییر داد.

خرید سمعک در ملاصدرا کلینیک آلفا

پیشرفت­های کمپانی اتیکن

اتیکن در سال 1954 پنجاهمین سالگرد تاسیسش را جشن گرفت. کمپانی اتیکن اولین شرکتی بود که در دانمارک سمعک عرضه می­کرد. اولین شعبه اتیکن در آمریکا، در سال 1965 افتتاح شد. پس از این سال، اتیکن شعبات متعدد دیگری نیز در کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، سوییس، نروژ، اسکاتلند و نیوزلند افتتاح نمود. اتیکن در سال 1977 اولین سمعک داخل گوشی خود را معرفی نمود. این شرکت در سال 1996، اولین سمعک تمام دیجیتال خود را ارائه کرد که در آن زمان سمعک بسیار پیشرفته ای محسوب می­شد. اتیکن در سال 2007 سمعک ایپاک را معرفی نمود که علاوه بر طراحی بسیار ظریف، یک دستگاه پیشرفته­ی بی سیم به شمار می­آمد.

فناوری ­های موجود در سمعک های اتیکن

اتیکن در ساختار سمعک­های خود، از جدیدترین فناوری های روز دنیا استفاده می­کند. ما در ادامه به برخی از تکنولوژی های فوق اشاره می­کنیم.

سیستم BrainHearing

بر اساس ادعای اتیکن، این فناوری علاوه بر فرایند شنوایی، به درک و پردازش صداها توسط مغز نیز کمک می­کند. مغز انسان به جهت اینکه صداها را درک کند به 4 عملکرد نیاز دارد:

  • جهت یابی صداهای گوناگون و تفکیک آنها
  • شنوایی دوگوشی
  • تمرکز بر روی صداهای مهم­تر
  • بازنشانی همه اصوات و در نهایت درک آنها

فناوری BrainHraring با ارائه ترکیبی از راه حل های موثر شنوایی، شنوایی دوگوشی را امکان پذیر کرده است. این تکنولوژی باعث می­شود جهت یابی منبع صوت بهتر صورت گرفته و دقت شنیداری بیمار افزایش یابد. همین موضوع باعث شده فناوری BrainHraring باعث بهبود عملکرد سمعک در محیط های مختلف شنیداری گردد. این تکنولوژی جزئیات اصوات را نیز برای کاربر فراهم می­کند. در نتیجه باعث می­شود فرد در مکالمات یا گفتگو های روزانه خود مشکلی نداشته باشد.

فناوری Tinnitus sound support

این فناوری باعث می­شود وزوزگوش کنترل شده و کاربر سمعک صداهای مزاحمی مانند غرش، کلیک، زمزمه، خش خش و... را نشنود. این تکنولوژی از مولدهای صوتی کاملی مانند صدای دریا استفاده می­کند تا صداهای مزاحم وزوزگوش تاثیرچندانی بر کیفیت شنیداری فرد نگذارند. فناوری Tinnitus sound support در سمعک هایی با تکنولوژی متوسط به بالا ارائه شده است.

فناوری Free Focus

این فناوری کمک می­کند که مغز بهتر بین اصوات مختلف تمایز قائل شود. تکنولوژی Free Focus از 5 حالت دایرکشنالیتی برخوردار است و این امکان را به کاربر می­دهد که بر روی صداهای مهم تر تمرکز کند. این حالت ها موجب می­شوند که در محیط های مختلف، سمعک منعطف باشد و در محیط های شنیداری گوناگون پاسخگوی نیازهای شنوایی کاربر باشد.

پلتفرم Velox

آخرین مدل های سمعک اتیکن بر پایه پلتفرم  Velox طراحی شده­اند. پلتفرم جدید Velox اتیکن دارای 11 هسته پردازشی است؛ در نتیجه سمعک های جدیدی که بر پایه آن طراحی شده­اند سرعت و کیفیت پردازشی بسیار بالایی دارند. 200 میلیون پردازش در ثانیه یک مزیت بزرگ این پلتفرم محسوب می­شود. مصرف انرژی پلتفرم  Velox بسیار پایین است؛ این در حالی است که در آن از حداکثر ظرفیت پردازشی و بیشترین قابلیت اتصال به وسایل جانبی استفاده می­شود.

یکی از ویژگی های پلتفرم Velox اتصال بلوتوثی آن است. با استفاده از این اتصال بی سیم می­توان فرایند تنظیم سمعک نیز به صورت بی سیم صورت گیرد. این قابلیت کمک می­کند که بدون واسطه، به تلفن های همراه و سایر  وسایل هوشمند متصل شوید.

تکنولوژی Open Sound موجود در پلتفرم Velox اتیکن وظیفه آنالیز مداوم اصوات محیط های شنیداری مختلف و همچنین متعادل سازی آنها را به عهده دارد. این فرایند کمک می­کند کاربر صداهای بسیار واضحی را دریافت کرده و اصوات مزاحم سرکوب شوند. در نتیجه کیفیت صدای سمعک بالا رفته و دسترسی کاملی به اصوات محیط اطراف خود خواهد داشت.

فناوری Spatial Sound lx دیگر ویژگی فوق العاده این پلتفرم جدید است که به جهت یابی صدای گوینده و تشخیص درست آن کمک می­کند. خود این فناوری ترکیبی از چند تکنولوژی مختلف است که اطلاعات محیطی بی­نظیری را برای کاربر سمعک فراهم می­کند تا صدای گوینده به درستی تشخیص داده شود.

فناوری RealSound

فناوری RealSound به منظور شنیدن و دسترسی به صداهای واقعی زندگی طراحی شده است. در این فناوری با تمرکز بر روی صداهای دریافت شده از محیط ‌می‌توان با کیفیت و تمرکز بیشتری بر روی مکالمات فردی در محیط‌های شلوغ تمرکز کرد. همچنین قابلیت‌هایی مانند استابلایزر به کنترل صدای باد و صداهای ناخواسته محیطی کمک ‌می‌کند.

نمایندگی رسمی سمعک اتیکن

انواع سمعک اتیکن

سمعک More اتیکن

سمعک مور در سال 2020 توسط اتیکن به بازار عرضه شد. این سمعک در دسته جدیدترین محصولات اتیکن قرار می­گیرد و از جدیدترین فناوری­ها در آن استفاده شده است. سمعک More بر اساس جدیدترین پلتفرم اتیکن طراحی شده و دارای ویژگی های منحصربفردی است. BrainHearing، DNN، اتصال بی سیم، درک گفتارعالی و سیستم کنترل وزوزگوش، برخی از فناوری ها و ویژگی هایی هستند که در این مدل سمعک وجود دارند.

پهنای باند فرکانسی که توسط سمعک مور پوشش داده می­شود 8 کیلوهرتز است که در حال حاضر در دنیا تنها سمعکی است که از این ویژگی بهره می­برد. این سمعک برای افرادی که در فرکانس های بالا دچار مشکل شنیداری هستند بهترین مدل محسوب می­شود اما توجه داشته باشید که سمعک مور، سمعکی گران قیمت به شمار می­آید.

سمعک مور حدود 20 درصد درک شنیداری واقعی برای کاربر فراهم می­کند که قابل توجه است. همین موضوع باعث شده فرد در محیط های شلوغ تفکیک گفتار بسیار خوبی داشته باشد. سمعک های More جدید مانند سایر محصولات اتیکن هرسال آپدیت می­شوند. این موضوع نکته مثبتی برای کمپانی اتیکن به حساب می­آید.

سمعک Zircon اتیکن

اتیکن در سال 2022 یکی از جدیدترین محصولات خود را یعنی سمعک زیرکن(Zircon) را معرفی نمود. این مدل سمعک بر پایه پلتفرم پلاریس (Polaris) اتیکن طراحی شده و امکانات و ویژگی های منحصربفردی به کاربران سمعک ارائه می­کند. پهنای باند فرکانسی 6 کیلوهرتز، فناوری BrainHearing و گفتار 360 درجه، تنها سه نمونه از ویژگی های مثبت سمعک زیرکن(Zircon) اتیکن هستند.

کاربر با استفاده از این سمعک صدای بسیار واضحی دریافت کرده و دیگر مشکلی بابت درک گفتار دیگران نخواهد داشت. سمعک زیرکن از لحاظ شکل طراحی در 4 مدل و از نظر سطح تکنولوژی در دو سطح 1و 2 در بازار موجود است.

سمعک Opn اتیکن

گروه سمعک های Opn در سه رده Opn1، Opn2 و Opn3 به بازار عرضه شده است و در تمامی مدل­های پشت گوشی، رسیور داخل کانال، داخل گوشی و نامرئی موجود است. سمعک جدید Opn اتیکن دارای تکنولوژی Velox است و دارای ویژگی­های منحصربفردی است.

سمعک های گروه Opn دارای 64 کانال پردازشی است و دارای مداراتی جهت حذف نویز محیطی از جمله نویز باد است. قابلیت اتصال بلوتوثی به وسایل جانبی را دارند و مداراتی جهت کنترل وزوزگوش در آنها تعبیه شده است. این گروه از سمعک های جدید اتیکن اصوات را به صورت دقیق تقویت کرده و صدایی واضح برای کاربر سمعک فراهم می­کنند.

سمعک Opn S اتیکن در سال 2019 و بر پایه پلتفرم جدید این کمپانی به بازار عرضه شد. این سمعک پیشرفت هایی نسبت به نسل گذشته خود داشته است و ویژگی های منحصربفردی را برای کاربر سمعک فراهم می­کند. Opn S در مدل های متنوع پشت گوشی و رسیور داخل مجرا به کاربران ارائه شده است.

سمعک Xceed اتیکن

یکی از محصولات پشت گوشی و قدرتمند کمپانی اتیکن، سمعک اکسید است که در سال 2019 به بازار عرضه شده است. این سمعک کم شنوایی های خفیف تا شدید و عمیق را پوشش می­دهد و در دسته محصولات هوشمند و فوق قدرتمند اتیکن قرار می­گیرد. سمعک Xceed اتیکن بر پایه پلتفرم Velox طراحی شده است و دارای قابلیت اتصال بی سیم به تلفن همراه هوشمند را دارد. دارای بدنه مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار است. 48 کانال پردازشی دارد و تطابق سمعک دوگوشی را نیز پشتیبانی می­کند.

سمعک Ruby اتیکن

سمعک روبی محصول 2021 کمپانی اتیکن است که کیفیت بسیار بالایی دارد. سمعک روبی در مدل ها و سایز های مختلفی در بازار موجود است و برای انواع کم شنوایی خفیف تا شدید قابل استفاده است. این مدل سمعک اتیکن قابلیت شارژ دارد و نگرانی کاربر را بابت تعویض پی در پی باتری برطرف می­کند. درک گفتار 360 درجه، عدم وجود فیدبک، درک گفتار عالی و اتصال بی سیم، از ویژگی های مثبت سمعک Ruby اتیکن به شمار می­آیند.

سمعک Siya اتیکن

گروه سمعک Siya نسل جدیدی از سمعک های اتیکن هستند که در مدل های متنوع پشت گوشی تا نامرئی به بازار عرضه شده اند. این خانواده در دو رده Siya1 و Siya2 ارائه شده اند. این گروه بر پایه پلتفرم Velox اتیکن طراحی شده­اند و تمامی مشخصات این پلتفرم را دارند. آمپلی فایر قدرتمند سمعک های سیا، صدا را 50 برابر سریع تر پردازش می­کنند. این میزان پردازش موجب می­شود صدای گفتاری، وضوح قابل توجه ای داشته باشد.

برخی مدل های پشت گوشی و رسیور داخل کانال این گروه قابلیت شارژ دارند و کاربر را از تعویض مرتب باتری بی نیاز می­کنند. شایان ذکر است که در مواقع ضروری می­توان از باتری های یکبار مصرف نیز در این مدل­ها به کار برد. سمعک های سیا دارای 48 کانال فرکانسی هستند، وضوح صدای بسیار بالایی برای کاربر سمعک فراهم می­کنند و پهنای باند فرکانسی تا 8 کیلوهرتز دارند.

سمعک Nera2 اتیکن

یکی از سمعک های پیشرفته کمپانی اتیکن، سمعک Nera2 است که دارای سیستم Connectline و قابلیت اتصال بی سیم است. Nera2 در مدل های مختلف پشت گوشی، رسیور داخل کانال، داخل گوشی و کاملاً داخل کانال در بازار موجود است. شما می­توانید این سمعک فوق هوشمند را به وسیله ریموت از راه دور کنترل کنید. پردازش دوگوشی، تشخیص خودکار محیط، میکروفون دایرکشنال و مدارات حذف فیدبک و نویز و همچنین بدنه مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار، از دیگر ویژگی های سمعک Nera2 اتیکن است.

سمعک Intiga اتیکن

سمعک اینتیگا اتیکن ظاهری کوچک دارد و دارای تراشه پردازش صوتی قدرتمندی است که اصوات را با سرعت بالایی پردازش می­کند. دارای 10 کانال پردازشی است و با بهره مندی از هوش مصنوعی Al بالاترین کیفیت گفتار را برای کاربر فراهم می­کند. سیستم بلندگوی بهبود یافته نیز از دیگر ویژگی های مثبت این سمعک است.

سمعک Oticon Real

سمعک ریل به عنوان جدیدترین محصول برند اتیکن در فوریه 2023 عرضه شد. این سمعک با تمرکز بر دریافت صداهای واقعی، قابلیت‌هایی نظیر پردازش طبیعی صدا، دریافت صداهای باکیفیت، اتصال به سایر دستگاه‌های هوشمند و همچنین قابلیت شارژ مجدد سمعک، ارائه ‌می‌کند.

با اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی اتیکن ایجاد فرصتی برای کسب صدا به صورت طبیعی است و در سال‌های اخیر از زمان عرضه سمعک‌های سری opn تلاش‌های متعددی در این راستا انجام داده است، اما همیشه دو دغدغه ی اصلی در میان افراد کم شنوا مطرح بوده است: 1. صدای ناشی از باد 2. صداهای ناگهانی در فضاهای عمومی مانند مترو و خیابان

در سمعک اتیکن real به رفع این دو مسئله پرداخته شده است و با بهره گیری از فناوری‌های جدیدی مانند استفاده از تثبیت کننده صدای باد، سیگنال دریافت شده بلافاصله بعد از شناسایی، حذف خواهد شد. در این فناوری  صداهای محیطی تا 500 بار در ثانیه اسکن و بررسی شده که به فرد کمک ‌می‌کند تا صداهای دریافت شده را با کنتراست و وضوح بیشتری دریافت کند.

سمعک Oticon Own

سمعک own به عنوان جدیدترین سمعک‌های داخل گوش اتیکن در سپتامبر 2022 معرفی شد. مانند دیگر محصولات اتیکن در این سمعک نیز از فناوری‌هایی همچون BrainHearing، MoreSound Intelligence ، MoreSound Amplifier و MoreSound Optimizer استفاده شده است که به کمک آنها صداهای دریافت شده از محیط پس از پردازش کامل به صورت شفاف به گوش فرد کم شنوا خواهد رسید.

سمعک های فیلیپس

فیلیپس همانند اتیکن زیرمجموعه هولدینگ ویلیام دمنت محسوب می­شود که در سال 2018همکاری خود را با این کمپانی بزرگ آغاز کرده است. این شرکت از برخی ویژگی ها و استراتژی های خاص در محصولات خود استفاده می­کند که در نوع خود قابل توجه است. سمعک های فیلیپس در سه مدل پشت گوشی، رسیور داخل مجرا و داخل گوشی در بازار موجود هستند. سمعک های تولیدی این شرکت از لحاظ تکنولوژی نیز به پنج گروه تقسیم بندی می­شوند که عبارتند از:

Hearlink 9010

Hearlink 7010

Hearlink 5010

Hearlink 3000

Hearlink 2000

نمایندگی رسمی سمعک اتیکن

برای خرید سمعک اتیکن بهتر است به نمایندگی های رسمی این برند در ایران مراجعه فرمایید. خرید سمعک از نمایندگی سمعک اتیکن موجب می­شود محصولی متناسب با شرایط شنوایی خود تهیه کنید تا مشکل کم شنوایی شما تا حد زیادی حل شود.

خرید سمعک از نمایندگی اتیکن

قبل از خرید سمعک از نمایندگی سمعک اتیکن، باید آزمایشات شنوایی انجام دهید تا نوع و درجه کم شنوایی شما مشخص شود. پس از انجام شنوایی سنجی، ادیولوژیست نتایج را بررسی می­کند و سپس طبق آنها و همچنین سبک زندگی بیمار، سمعک مناسب را برای بیمار تجویز می­کند. بعد از این مراحل نوبت به تنظیم سمعک می­رسد. تنظیم سمعک باید با دقت بالایی صورت گیرد؛ در غیراینصورت سمعک عملکرد مناسبی نداشته و مشکل کم شنوایی بیمار حل نمی­شود.

قیمت سمعک در نمایندگی اتیکن

قیمت سمعک در نمایندگی سمعک اتیکن به موارد مختلفی بستگی دارد. تکنولوژی به کار رفته در سمعک، سال ساخت، امکانات موجود در آن، مدل و شکل و طراحی آن از مواردی هستند که می­توانند بر قیمت سمعک تاثیرگذار باشند.

نمایندگی سمعک اتیکن در تهران

کلینیک سمعک آلفا نمایندگی رسمی سمعک اتیکن در تهران است که دارای 24 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات شنوایی است. این مرکز شنوایی معتبر، علاوه بر فروش انواع سمعک برند های معتبر دنیا، تجویز سمعک و انجام انواع آزمایشات شنوایی بزرگسالان، کودکان و نوزادان را نیز به مراجعین گرامی ارائه می­کند.

تنظیم سمعک با جدیدترین دستگاه تنظیمی(REM)، تعمیر سمعک و مشاوره درمانی، از دیگر خدمات کلینیک سمعک آلفا است. این مرکز از کادری مجرب بهره می­برد و از جدیدترین دستگاه های شنوایی استفاده می­کند تا خدمات شنوایی با بالاترین کیفیت به مراجعین ارائه شود. برای اطلاعات بیشتر و یا دریافت نوبت، از طریق شماره تلفن های مربوطه با کارشناسان کلینیک سمعک آلفا تماس بگیرید.

 

جمع بندی

اتیکن برند معتبری در زمینه سمعک است که کیفیت بالایی را برای همه کاربران، با هر درجه کم شنوایی فراهم می­کند. برای خرید محصولات این برند، به نمایندگی سمعک اتیکن مراجعه کنید. خرید سمعک از نمایندگی رسمی این برند، خیال شما را بابت دریافت سمعک متناسب با نوع و درجه کم شنواییتان راحت می­کند. همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش مطلوبی نیز در نمایندگی سمعک اتیکن به شما ارائه می­شود تا در صورت وجود مشکل پیگیری های لازم انجام بگیرد. 

سوالات متداول

سمعک اتیکن محصول کدام کشور است؟

سمعک اتیکن محصول کشور دانمارک است.

نمایندگی سمعک اتیکن در تهران کجاست؟

کلینیک سمعک آلفا یکی از نمایندگی های رسمی اتیکن در تهران است. آدرس: تهران، تقاطع گاندی شمالی و خیابان شریفی، ساختمان پزشکان گاندی، پلاک 8، واحد1، طبقه همکف.

آیا بیمه هزینه های من را پرداخت می­کند؟

پاسخ این سوال بستگی به شرکت بیمه ارائه کننده خدمات شما بستگی دارد. برخی بیمه ها تمام هزینه و برخی  نیز نیمی از هزینه های سمعک شما را پرداخت می­کنند. البته تعدادی از شرکت های بیمه نیز وجود دارند که هزینه های سمعک را پوشش نمی­دهند.

 

برخی از منابع:

https://www.oticon.com/solutions/real-hearing-aids

https://www.hiddenhearing.co.uk

https://soundhearing.org

 

 

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
سمعک آلفا

نشانی: تهران، گاندی شمالی، تقاطع خیابان شریفی، روبروی کلانتری ۱۰۳، ساختمان پزشکان گاندی، پلاک ۸، طبقه همکف، واحد یک
تلفن: ۸۸۶۷۴۸۸۶-۰۲۱

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • تلفن تماس ضروری: ۰۹۱۰۳۰۶۱۹۴۹
اینستاگرام سمعک برتر
فیس بوک سمعک برتر

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک آلفا محفوظ می‌باشد.

تماس و مشاوره با سمعک آلفا