بهترین سمعک برای وزوزگوش

بهترین سمعک برای وزوز گوش

بهترین سمعک برای وزوز گوش برای هر فرد، نیاز به تست ها و آزمایشات شنوایی می باشد. سپس طبق تفسیر نتایج آزمایش، سمعک متناسب با کم شنوایی و مشکل وزوزگوش فرد به وی ارائه می شود. ممکن است برای یک فرد سمعک سیگنیا مناسب باشد و برای فرد دیگری سمعک اتیکن یا ویدکس کارکرد بیشتری داشته باشد. در کل سمعک مناسب طبق شرایط بیمار و نتایج تست های شنوایی مشخص خواهد شد.

کلینیک سمعک آلفا

وزوزگوش چیست؟

وزوز گوش یک وضعیتی است که به صورت صدا یا زنگ در گوش یا سر فرد تجربه می شود، در صورتی که چنین صدایی وجود خارجی وجود ندارد. زنگ یا صداهای دیگر در گوش شما که از هیچ منبع خارجی خارج نمی شود، وزوز گوش نامیده می شود. این عارضه رایج معمولا در بیشتر افراد مدت کوتاهی طول می کشد، اما برای برخی می تواند یک مشکل مزمن و جدی باشد. این نشانه نقص در سیستم شنوایی (شنوایی) فرد است که شامل گوش و مغز می شود. همچنین گاهی اوقات این مشکل می تواند مانند غرش، کلیک، خش خش یا وزوز به نظر برسد و ممکن است به صورت صدایی بلند یا پایین، یا بی صدا باشد. وزوز گوش می تواند با یا بدون کم شنوایی رخ دهد و می تواند در یک یا هر دو گوش یا در سر مشاهده شود. سعی کنید از تمرکز بیش از حد بر روی وزوز گوش خود اجتناب کنید و اقداماتی را برای مدیریت این وضعیت انجام دهید. از سر و صدای زیاد خودداری کنید و تکنیک های آرامش و مدیریت استرس را بر فعالیت های روزمره خود پیاده کنید که میتواند برای شما بسیارمفید باشد. افراد در هر سنی ممکن است از وزوز گوش رنج ببرند، اگرچه این مشکل در کودکان چندان رایج نیست. همه افرادی که وزوز گوش آزاردهنده دارند باید توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مانند متخصص گوش و حلق و بینی و شنوایی شناس ارزیابی شوند. وزوز گوش همچنین یکی ازعلائم شایع کم شنوایی می باشد.

علائم وزوز گوش

شنیدن صداهای کاذب زیر, از علائم وزوزگوش می باشد:

 • زنگ
 • کلیک
 • ویبره
 • زمزمه
 • ضربان قلب
 • سوت
 • غرش

عوارض شایع وزوز گوش

وزوز گوش می تواند اثرات متعددی بر کیفیت زندگی داشته باشد، از جمله:

ایجاد مشکلاتی در خواب, خواب برای بازیابی انرژی ضروری است، اما افرادی که وزوز گوش دارند ممکن است به دلیل صدای زنگ یا زمزمه به سختی بخوابند.

کاهش تمرکز,اگر به طور مداوم وزوز گوش می شنوید، ممکن است تمرکز کردن سخت باشد. در نتیجه، وزوز گوش می تواند عملکرد کاری را مختل کند و فعالیت هایی مانند خواندن و مطالعه را دشوارتر کند. اگر متوجه شدید که وزوز گوش بر توانایی‌های شما برای انجام فعالیت‌های روزمره، مانند خواندن یا تماشای تلویزیون تأثیر می‌گذارد، بهتر است از یک متخصص شنوایی‌شناس مشاوره بگیرید.

ایجاد حس ناخوشایند, صداهای کاذب وزوزگوش به دلیل ایجاد حواس پرتی در فرد, کاهش تمرکز در انجام فعالیت های روزمره و ایجاد استرس می تواند موجب حس ناخوشایند و ناراحتی در فرد بشوند.

بهترین سمعک برای وزوزگوش

علت وزوز گوش چیست؟

شایع ترین علل وزوز گوش عبارتند از:

 • از دست دادن شنوایی
 • آسیب سر
 • قرار گرفتن در معرض صداهای بلند
 • فشار خون بالا یا پایین
 • عوارض جانبی دارو ها مانند مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی
 • ترشح بیش از حد جرم گوش
 • تجمع مایع در پشت پرده گوش
 • مشکلات قلب، عروق خونی، گردن، فک یا دندان
 • عفونت های گوش
 • عفونت های سینوسی

صداهای بلند: صداهای بلند دلیل اصلی هستند. صدا های بلند میتواند میزان صدایی با شدت بلند باشد که هر روز می شنوید یا صدایی باشد که ناگهانی و با شدت زیاد به گوش شما می رسد. صدا های بسیار بلند می توانند یک یا هر دو گوش را درگیر کنند و ممکن است باعث کاهش شنوایی و درد شوند. این آسیب می تواند دائمی یا موقت باشد.

کم شنوایی مرتبط با افزایش سن: برای بسیاری از افراد، با افزایش سن، شنوایی بدتر می شود. این مورد معمولا حدود 60 سالگی به بالا شروع می شود که معمولا هر دو گوش را درگیر می کند. با افزایش سن فرد احتمالاً متوجه مشکلی در صداهای با فرکانس بالا خواهد شد.

جرم گوش بیش از حد: بدن شما این مواد زبر را برای به دام انداختن کثیفی و محافظت از گوش شما می سازد. اما اگر به خودی خود از بین نرود و بیش از حد انباشته شود، ممکن است منجر به زنگ زدن یا کاهش شنوایی شود. 

مشکلات فشار خون: این مورد می تواند شامل فشار خون بالا و مواردی باشد که در کوتاه مدت وزوزگوش را افزایش می دهد، مانند استرس، الکل و کافئین. سخت شدن رگ ها نیز می تواند نقش داشته باشد. رگ های خونی نزدیک به گوش میانی و داخلی کشش کمتری پیدا می کند، بنابراین جریان خون قوی تر و بلندتر به نظر می رسد. این همان چیزی است که به عنوان وزوز ضربان دار شناخته می شود.

سایر مشکلات پزشکی: موارد دیگری شامل تغییرات در استخوان های گوش داخلی، بیماری منیر یا آسیب های سر و گردن می شود. شرایطی مانند فیبرومیالژیا و بیماری لایم نیز می تواند باعث ایجاد زنگ گوش شود. پزشک به شما کمک می کند تا علت را بیابید و صداها را کاهش دهید.

عفونت گوش و سینوس: ممکن است در هنگام سرماخوردگی متوجه وزوز گوش شوید. این می تواند به دلیل عفونت گوش یا سینوس باشد که بر شنوایی شما تأثیر می گذارد و فشار را در سینوس های شما افزایش می دهد. اگر دلیلش این باشد، نباید زیاد طول بکشد. اگر بعد از یک هفته یا بیشتر وزوزگوش بهبود پیدا نکرد، به پزشک مراجعه کنید.

درمان وزوزگوش

راه های مختلفی برای کنترل وزوزگوش وجود دارد. اگر علاوه بر وزوزگوش مشکل کم شنوایی نیز دارید, استفاده از سمعک یک راه مناسب برای مدیریت و کنترل این مشکل می باشد. جراحی به ندرت توصیه می شود و حتی میتواند وزوزگوش را بدتر کند. دستگاه های پوشاننده صدا (Tinnitus Maskers) ,صدایی یا ملایم تولید می کنند که تا حدی وزوزگوش را پوشش می دهد که در نتیجه باعث می شود صدای وزوز کمتر شنیده شود. برخی از پوشاننده های وزوز, ترکیبی از سمعک و پوشاننده هستند. به کار بردن راه کار هایی در زندگی در مدیریت وزوزگوش کمک کننده می باشد.
شواهدی وجود دارد که استرس وزوز گوش را بدتر می کند. اگر چه در زندگی روزمره ممکن است با موقعیت های استرس زا مواجه شوید، اما می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های آرامش اعصاب، اقداماتی را برای کاهش سطح استرس انجام دهید. سعی کنید از موقعیت های استرس زا دوری کنید. صدای بلند وزوز گوش را بدتر می کند. بنابراین از موقعیت های پر سر وصدا دوری کنید و برای گوش دادن به موسیقی زمان استفاده ازهدفون را کاهش دهید و از هدفون با صدای کم استفاده کنید. یکی دیگر از راه های بهبود رژیم غذایی می باشد. یک رژیم غذایی سالم و مفید ممکن است وزوزگوش را کاهش دهد. رژیم غذایی که باعث کاهش فشار خون و وزن بدن شود و همچنین سطح انرژی بدن را افزایش دهد, یک رژیم غذایی سالم است. سعی کنید از لحاظ جسمی و ذهنی فعال باشید.ورزش می تواند در حل مشکل وزوزگوش کمک کننده باشد.دربرخی موارد ممکن است پزشک دارو نیز تجویز کند که می توانند در مواردی صداهای گوش را کم کنند.

سمعک چگونه می تواند به وزوز گوش کمک کند؟

وزوز گوش می تواند نشانه اولیه کاهش شنوایی باشد. برخی از افراد ممکن است استفاده از سمعک را برای کمک به کاهش شنوایی و وزوز گوش انتخاب کنند. پژوهش های معتبر نشان می دهد که سمعک می تواند با افزایش صدای پس زمینه به افراد مبتلا به وزوز کمک کند، که ممکن است به پوشاندن صداهای وزوز گوش کمک کند.برخی از افراد مبتلا به وزوز گوش که کم شنوایی ندارند، ممکن است پوشاننده صدا را مفید بدانند. سمعک ها در گوش قرار می گیرند و صدای سفید منتشر می کنند. در محیط‌های پر سر و صدا، سمعک می‌تواند صدای محیط را قطع کند، توانایی شما در شنیدن گفتار را افزایش دهد و وزوز گوش شما را مهار کند. دریافت زودهنگام سمعک برای حفظ سلامت شنوایی و روان شما حیاتی است.

انواع سمعک برای وزوز گوش

 • Oticon xceed :

Xceed اتیکن, یک سمعک پشت گوشی است که دارای 2 مدل سوپر پاور و اولترا پاور می باشد.این سمعک دسترسی به تمام گفتار و صداهای مرتبط را فراهم کرده و گفتار را از نویز متمایز می کند. فیدبک یک سوت آزاردهنده یا صدای ساکن است که معمولاً زمانی رخ می دهد که چیزی یا شخصی به سمعک شما نزدیک شود. Oticon Xceed، با OpenSound Optimizer ، سوت و استاتیک را به روشی کاملاً جدید کنترل می کند و حتی از وقوع آن جلوگیری می کند. با Oticon Xceed، می‌توانید از سیگنال گفتاری واضح و پایدار در طول روز بهره مند شوید.این سمعک یکی از قوی ترین مدل ها برای کم شنوایی های شدید تا عمیق می باشد.تکنولوژی BrainHearing در سمعک اکسید اصوات محیطی را با سرعت 100 بار در ثانیه اسکن می کند.این اسکن به شما این امکان را می دهد که مغز اصوات طبیعی را درک کند.همچنین این فناوری باعث وضوح گفتار می شود.

 • Signia Styletto:

اغلب سمعک های سیگنیا دارای تسکین ومدیریت وزوزگوش هستند,ازجمله سمعکSignia Styletto.  نویز استاتیک و صداهای ملایم، وزوز گوش را با ایجاد حواس پرتی برای کاهش تاثیر آن می پوشانند. Notch Therapy وزوز گوش را کاهش می دهد، که کمپانی سیگنیا ادعا می کند ممکن است باعث ناپدید شدن کامل علائم شود. این مدل سمعک دارای ویژگی های دیگری از جمله: باتری قابل شارژ, طراحی باریک پشت گوش, گزینه های رنگی مختلف, اتصال با برنامه Signia . پوشاندن وزوز گوش یکی از ویژگی های اپلیکیشن موبایل سیگنیا است.

 • Signia Pure Charge&Go AX:

این مدل از نوع پشت گوشی Ric می باشد.دارای قابلیت وایرلس و پلتفرم پردازشی جدید Ax .همچنین قابلیت تشخیص خودکار وضعیت محیط نیز در این سمعک موجود است.دارای یک شارژر قابل حمل، شبیه به کیس های شارژو باتری قابل شارژ لیتیوم یون سمعک تا 28 ساعت شارژ خواهد داشت. شارژ سریع 30 دقیقه ای حدود 6 ساعت سمعک را قابل استفاده می کند و شارژ کامل آن 4 ساعت طول می کشد. می توانید با استفاده از بلوتوث به گوشی های هوشمند اندروید و iOS متصل شوید.

 • Starkey Livio Edge AI:

این مدل سمعک دارای باتری قابل شارژ می باشدودر مدل های BTE-RIC-ITE-ITC عرضه شده است.برنامه Thrive Hearing Control این امکان را به شما می دهد که با استفاده از گوشی هوشمند خود سمعک را کنترل و تنظیم کنید . همچنین به شما امکان می دهد صدا و سایر ویژگی های سمعک خود را مدیریت کنید. این مدل سمعک دارای کیفیت صدای عالی، وضوح، شنوایی طبیعی خوبی می باشد.دارای قابلیت اتصال بلوتوثی به وسایل هوشمندی مانند تلفن همراهتان نیز می باشد.ردیابی مغز و بدن و امکان شخصی سازی برنامه ها و موقعیت ها و از ویژگی های دیگر این مدل می باشد.استارکی با ارائه اپلیکیشن تسکین دهنده وزوزگوش Relax بسیار توانسته به کنترل وزوزگوش افراد کمک کند.

 • Widex MOMENT:

Widex MOMENT دارای گزینه های پردازش سریع و دقیق است. یک سمعک بلوتوثی مجهز به هوش مصنوعی با پردازش دیجیتال دوگانه است و با استفاده از آن می توانید از بین دو مسیر پردازشی مختلف یکی را انتخاب کنید.علاوه بر تقویت صداها، نویزرا مدیریت می کند. ظرفیت باتریWidex MOMENT با  30 ساعت در هر شارژ، یکی از بهترین ها در نوع خود است. این مدل سمعک از برنامه Widex Zen Therapy پشتیبانی می‌کند که از طریق برنامه جداگانه Widex Zen، مدیریت وزوز گوش، برای Android و iOS ارائه می‌شود.

 • Lyric Phonak :

Lyric  با جمع‌ آوری صدا در اعماق مجرای گوش، به جای میکروفون‌هایی که خارج از گوش یا پشت گوش قرار می‌گیرند (مانند سمعک‌های سنتی) به «صدای شفاف و طبیعی» دست می‌یابد. Phonak شواهدی منتشر کرده است که نشان می دهد Lyric می تواند به تسکین علائم وزوز گوش کمک کند. وزوزگوش می تواند در حین خوابیدن و نیز هنگام فعالیت های روزمره موجب ناراحتی شود, بنابراین افراد می توانند برای در امان ماندن از صداهای کاذب وزوزگوش از این سمعک استفاده کنند و این مشکل را بهبود بخشند. فوناک با ارائه Lyric 4 پیشرفت هایی را نسبت به مدل قبلی آن (Lyric 3) حاصل کند از جمله کاهش بخش میانی ماژول به میزان 0.3 میلی متر باعث شد که آزمایش کنندگان Lyric4 جدید را به طور قابل توجهی راحت تر از نسل قبلی ارزیابی کنند.

بهترین سمعک مخصوص وزوزگوش 2022

بهترین سمعک مخصوص وزوزگوش 2022

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد, برای خرید بهترین سمعک برای وزوزگوش, میتوان در بازار انواع سمعک های متناسب با این مشکل را یافت که توسط برند های معتبری مانند اتیکن, سیگنیا, فوناک و غیره عرضه شده اند. برای یافتن بهترین سمعک برای هر فرد نیاز به تست ها و آزمایشات شنوایی می باشد. سپس طبق تفسیر نتایج آزمایش، سمعک متناسب با کم شنوایی و مشکل وزوزگوش فرد به وی ارائه می شود. ممکن است برای یک فرد سمعک سیگنیا مناسب باشد و برای فرد دیگری سمعک اتیکن یا ویدکس کارکرد بیشتری داشته باشد.
در کل سمعک مناسب طبق شرایط بیمار و نتایج تست های شنوایی مشخص خواهد شد. برند های معتبر تولید کننده سمعک در دنیا همواره با ارائه فناوری های جدید و پیشرفته در جهت کاهش مشکلات شنوایی تلاش کرده اند. مانند سمعک مخصوص وزوز گوش اتیکن که از تکنولوژی Sound Support برای درمان وزوزگوش استفاده می کند.این برنامه یک شیوه بسیار تاثیرگذار در مدیریت و کنترل وزوز می باشد و اصوات پوششی را به اصواتی که به طور عادی شنیده می شود, اضافه می کند.
سیگنیا یا همان زیمنس سابق نیز از فناوری Notch Therapy برای پوشش صداهای کاذب وزوزگوش استفاده می کند.مدل های مخصوص وزوزگوش سیگنیا(زیمنس) دارای قابلیت تولید انواع نویز و اصوات ساختگی مانند نویز سفید, صورتی, نویز گفتاری و نویز فرکانس بالا در جهت مدیریت وزوزگوش می باشند.
کمپانی ریساند نیز اپلیکیشنی به نام Resound Relief را ارائه کرده که کنترل و مدیریت وزوزگوش را برای کاربر سمعک فراهم میکند.این اپلیکیشن برای چند مدل از سمعک های تولیدی این شرکت قابل استفاده است. کاربران سمعک می توانند با انتخاب صدا ها و ایجاد تعادل بین هر دو گوش, وزوزگوش خود را بپوشانند.

خرید بهترین سمعک برای وزوز گوش

توصیه می شود افراد قبل از خرید سمعک موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • باتری: برخی از مدل ها قابل شارژ هستند، در حالی که برخی دیگر از باتری های یکبار مصرف استفاده می کنند.

 • هزینه: هزینه سمعک بر تصمیم فرد برای خرید آن تأثیر می گذارد. دستگاه هایی با ویژگی های بیشتر اغلب گران تر خواهند بود. سمعک هایی با قابلیت مدیریت و کنترل وزوز و همچنین وجود فناوری های پیشرفته در سمعک اغلب باعث افزایش قیمت سمعک خواهد شد.

 • سازگاری با تلفن های هوشمند: برخی از برند ها از طریق یک برنامه کنترل وزوز گوش را ارائه می دهند، بنابراین ممکن است شخصی بخواهد تلفن هوشمند خود را بررسی کند که با این دستگاه ها سازگار است. بسیاری از برندهای سمعک نوعی از مدیریت وزوز گوش را ارائه می دهند. این ویژگی ممکن است به شکل یک اپلیکیشن باشد که به دستگاه ها متصل می شود یا  توسط یک برنامه در خود سمعک انجام شود.

 • سبک و مدل انتخابی: برای برخی از افراد ، یک سبک و مدل به خصوصی ممکن است عامل مهمی باشد که باید در نظر گرفته شود. همچنین ممکن است فرد نیاز به بررسی شدت کم شنوایی خود داشته باشد، زیرا برخی از دستگاه هایی که در مجرای گوش قرار می گیرند ممکن است برای او موثر نباشند.بهترین سمعک برای وزوزگوش, سمعکی است که متناسب یا شرایط زندگی, نوع و میزان کم شنوایی فرد باشد.

قیمت بهترین سمعک برای وزوزگوش

شرایط زندگی و کار شما میتواند بر قیمت سمعک برای وزوزگوش تاثیر بگذارد. برخی از افراد می توانند کم شنوایی خود را با کمک سمعک هایی با قیمت پایین تر اصلاح کنند، در حالی که برخی دیگر از دستگاه های پیچیده تر سود بیشتری خواهند برد. برخی از افراد به جای دو سمعک فقط به یک سمعک نیاز دارند که هزینه درمان آنها را به نصف کاهش می دهد. البته اگر در هر دو گوش کم شنوایی دارید، بهتر است از سمعک در هر دو گوش استفاده  کنید . این به این دلیل است که مغز با دو گوش کارآمد می‌تواند کوچک‌ترین تفاوت‌ها را در صدا تشخیص دهد و این امکان را فراهم می‌کند که صداها را دقیقاً به محیط شما نسبت دهد. بنابراین برای اطمینان پیدا کردن از فرایند شنوایی بدون هچگونه مشکلی باید از سمعک مناسب در هر گوش استفاده شود. سمعک‌هایی که عملکرد بی‌سیم یا سازگاری با تلفن‌های هوشمند را ارائه می‌دهند، معمولاً قیمت بیشتری نسبت به سمعک‌هایی دارند که فاقد این عملکرد هستند. سمعک‌های دارای آخرین فناوری بی‌سیم نسبت به مدل‌هایی که ویژگی‌های کمتر پیشرفته‌تر دارند، قیمت بالاتری دارند. برخی موارد دیگری نیز بر قیمت بهترین سمعک ها برای وزوزگوش تاثیرگذار هستند مانند :

 • ميزان كم شنوايي
 • نوع كم شنوايي
 • سن بيمار
 • ميزان تحرك بيمار
 • سایز سمعک
 • تکنولوژی سمعک
 • تعداد کانال سمعک
 • برند سازنده سمعک
 • سال ساخت سمعک
 • گارانتی و خدمات پس از فروش

قیمت بهترین سمعک برای وزوزگوش 

برخی از سوالات متداول مراجعه کنندگان درباره بهترین سمعک برای وزوزگوش:

 

 • در صورت وجود وزوزگوش، آیا امکان وجود کم شنوایی هم هست؟

وزوز گوش بدون کم شنوایی نیز ممکن است.در بسیاری از موارد، وزوز گوش علامت یا عارضه جانبی کم شنوایی است. با این حال، وزوز گوش می تواند اولین نشانه آسیب به سیستم شنوایی باشد.

 • چه عواملی وزوز گوش را بدتر می کند؟

عواملی که می توانند اثرات وزوز گوش را افزایش دهند عبارتند از کافئین اضافی، نمک، استرس، قرار گرفتن در معرض صداهای بلند و برخی داروها.

 • چه افرادی در معرض ابتلا به وزوزگوش هستند؟

وزوزگوش می تواند در هر فردی رخ دهد اما در برخی افراد مانند افرادی که در محیط های پر سر و صدا کار و فعالیت می کنند, سالمندان و  بیماران قلبی عروقی بیشتر امکان رخ دادن این مشکل وجود دارد .

 • آیا وزوزگوش به طور کامل قابل درمان است؟

راه درمانی قطعی برای وزوزگوش وجود ندارد, اما می توان با استفاده از سمعک و یا دستگاه های پوشاننده صدا و همچنین ایجاد تغییراتی در شرایط زندگی وزوزگوش را کنترل و مدیریت کرد.

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
سمعک آلفا

نشانی: تهران، گاندی شمالی، تقاطع خیابان شریفی، روبروی کلانتری ۱۰۳، ساختمان پزشکان گاندی، پلاک ۸، طبقه همکف، واحد یک
تلفن: ۸۸۶۷۴۸۸۶-۰۲۱

 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • تلفن تماس ضروری: ۰۹۱۰۳۰۶۱۹۴۹
اینستاگرام سمعک برتر
فیس بوک سمعک برتر

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک آلفا محفوظ می‌باشد.

تماس و مشاوره با سمعک آلفا