شنوایی سنجی در ولیعصر

شنوایی سنجی در ولیعصر

بحث شنوایی و شنوایی سنجی یکی از مهم‌ترین مباحثی است که موجب آسانتر شدن زندگی برای افراد و برقراری راحت ارتباط می‌گردد. توانایی شنوایی یکی از اساسی‎‌ترین توانایی‌های انسان و ارگان‌های مهم حسی انسان محسوب می‌گردد که جهت ارزیابی شنوایی می‌بایست به کلینیک‌های شنوایی سنجی مراجعه نمود.

در این مراکز شنوایی سنجی، به کمک دستگاه های خاصی به نام ادیومتر میزان و کیفیت شنوایی افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این کار توسط افراد متخصصی همچون شنوایی شناس یا ادیولوژیست در این گونه مراکز انجام می شود. لذا یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که افراد کم شنوا ممکن است در طول زندگی خود با آن مواجه ‌گردند انتخاب یکی از مراکز شنوایی سنجی متناسب با شرایط خود جهت مراجعه است. بدون شک یک مرکز شنوایی سنجی خوب قطعا از مدیریت شنوایی شناس برخوردار است و علاوه بر ارائه خدمات کامل به مراجعین خود، دارای برندهای معتبر سمعک، گارانتی، تمامی خدمات قبل و پس از فروش تجویز سمعک است، همچنین می‌بایست تمامی تست‌های مربوطه را  برای کاربران خود انجام دهند تا بدین گونه بتواند رضایت کامل مراجعه‌کنندگان خود را جلب کند. در این مطلب سعی شده است به منظور سهولت در انتخاب و کار مخاطبان عزیز بهترین شنوایی سنجی در ولیعصر تهران که یکی از مهم ترین مناطق تهران به شمار می‌رود، به شما معرفی گردد تا بتوانید با صرف زمان کم‌تری به مرکز شنوایی بهتری دسترسی داشته باشید.

هدف از انجام شنوایی سنجی چیست؟

شنوایی سنجی به این منظور صورت می‌گیرد که تشخیص داده شود آیا فرد مراجعه کننده دچار کم شنوایی گردیده است یا خیر، علاوه بر این نوع و میزان هم تشخیص داده شده و مطابق با آن راهکارها و توصیه‌هایی ارائه خواهد شد. با توجه به این که اکثر افراد تا عوارض مشخصی را مشاهده ننمایند به فکر معالجه و مراجعه به مراکز شنوایی سنجی نخواهند بود، لازم است این نکته بسیار مهم در نظر گرفته شود که در صورت مراجعه و تشخیص دیر هنگام کم شنوایی می تواند عواقب بسیار بدی را برای فرد به همراه داشته باشد. بنابراین در صورتی که جزو رده های سنی بالا هستید و یا در محیط های شلوغ با سر وصدای زیاد مشغول به کار هستید، حتی در صورت عدم مشاهده عوارض و علائم خاصی لازم است که برای انجام چکاپ به موقع و اطمینان از سلامتی و صحت شنوایی خود به این مراکز شنوایی سری بزنید.

علاوه بر این در نوزادان نیز ممکن است مسئله کم‌شنوایی وجود داشته باشد که در صورت تشخیص زودهنگام، در مان آن بسیار سریع‌تر پیش خواهد رفت. بنابراین لازم است که در صورت عدم غربالگری شنوایی کودکتان، جهت انجام آن به مراکز شنوایی معتبری مراجعه نمایید.

کلینیک شنوایی سنجی آلفا

برخی از خدمات ارائه دهنده مراکز شنوایی سنجی به کاربران

از جمله مهم‌ترین خدماتی که مراکز شنوایی سنجی به مراجعه کنندگان خود ارائه می‌دهند، می‌توان به موارد همچون موارد زیر اشاره نمود:

 • انجام تمامی آزمایشات و تست‌ها
 • انجام شنوایی سنجی تمامی رده‌های سنی از جمله اطفال، نوزادان، کودکان، بزرگسالان
 • گرفتن نوار گوش
 • ارزیابی نمودن میزان شنوایی فرد
 • تجویز، فروش و تعمیر سمعک از برندها مختلف

نتایج حاصل شده از مراجعه نمودن به شنوایی سنجی

تقریبا در تمامی مراکز شنوایی سنجی پس از این که ارزیابی کامل از ساختار شنوایی گوش از پایین ترین قسمت تا بالاترین قسمت شنوایی که در مغز است صورت گرفت، نتیجه‌گیری نهایی حاصل می‌گردد. از جمله مهم ترین مواردی که با انجام دادن شنوایی سنجی حاصل می‌گردد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ارزیابی میزان جرم گوش در کانال و مجاری گوش
 • ارزیابی نمودن سلامت یا پارگی پرده گوش
 • اطمینان از سلامت رفلکس اکوستیک صوتی
 • بررسی میزان افت شنوایی یا کم شنوایی
 • تشخیص دادن نوع کم شنوایی
 • بررسی میزان آستانه شنوایی
 • بررسی میزان تشخیص گفتار

تحوه انجام شنوایی سنجی یا آزمایش شنوایی به چه صورت است؟

همان طور که گفته شد، آزمایش شنوایی، آزمایشی است که درآن میزان شنوایی شما توسط فردی متخصص در مرکز شنوایی به نام ادیولوژیست اندازه گیری می‌گردد، در آزمایشات شنوایی سنجی معمولا فرد به صورت آگاهانه به تست‌ها پاسخ می‌دهد. قبل از هر چیز در ابتدا در مورد وضعیت شنوایی و گوش شما سئوالاتی پرسیده خواهد شد سپس آزمایشات لازمه انجام می‌گیرد، گوش شما معاینه شده و وضعیت گوش خارجی و میانی مورد بررسی قرار می گیرد. آزمایشات شنوایی بدین نحو است که شما وارد اتاق اکوستیک (ضد صوت) می شوید و هدفون مخصوص جهت قرار دادن بر روی گوش به شما داده می‌شود که به دنبال آن صداهای شبیه به صدای بوق یا سوت در گوش‌تلن شنیده می‌شود. در مرحله بعدی جهت ارزیابی نمودن درک گفتار، یکسری از کلمات برای شما خوانده شده و از شما خواسته می‌شود که آن‌ها را به صورت بلند تکرار نمایید.

لازم به ذکر است که انجام تمامی این آزمایشات در عین سادگی فاقد هر گونه درد و یا خطری می‌باشد که پس از زمان حدودا 15 دقیقه‌ای بدون ایجاد هیچ گونه ناراحتی به اتمام می‌رسند. به طور کلی تست‌های شنوایی که در مراکز شنوایی سنجی انجام می‌گیرد شامل دو مدل تن خالص و گفتار است. کمترین صداهایی که فرد مورد آزمایش در فرکانس‌های متفاوت قادر به شنیدن آن است، در تست شنوایی تن خالص، اندازه‌گیری مورد اندازه گیری قرار می‌گیرد. این در واقع همان تستی است که گفته شد در اتاقکی آکوستیک در حالی که هدفونی روی گوش‌های بیمار قرار دارد، انجام می‌شود.

هدف از انجام تست گفتاری، یکی دیگر از تست‌های شنوایی سنجی، ارزیابی نمودن و بررسی درک گفتار فرد در سکوت و همین طور به همراه نویز است. کلملتی که معمولا در تست گفتاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، کلماتی تک سیلابی و دو سیلابی هستند، که از فرد می‌بایست پس از شنیدن کلمات آن‌ها را تکرار نماید. در واقع این بخش از آزمایشان شنوایی سنجی یعنی توانایی درک گفتار، کمک می‌کند که نوع کم شنوایی فرد تشخیص داده شود و بهترین و مناسب‌ترین سمعک برای او انتخاب و تجویز گردد. برخی از متخصصین شنوایی ممکن است در طول آزمایشات خود از دیاپازون هم استفاده نمایند. طریقه استفاده آن بدین نحو است که فرد متخصص دیاپازون را روی استخوان ماستوئید، در پشت گوش فرد قرار داده، تا میزان ارتعاش ارسالی از طریق استخوان به گوش داخلی مشخص گردد. علاوه بر این ممکن است که گاهی در این تست‌ها، از مرتعش کننده استخوان نیز کمک گرفته شود. مرتعش کننده‌های استخوان در واقع وسیله‌ای هستند که موجب می‌گردد ارتعاشاتی شبیه به دیاپازون تولید شود.

انواع شنوایی سنجی

شنوایی سنجی برای رده‌های سنی مختلف از جمله نوزادان و بزرگسالان قابل انجام است. در مراکز شنوایی معمولا به کمک دستگاههای ادیومتر، تمپانومتر، ABR، OAE که جزو انواع شنوایی سنجی محسوب می‌گردند، شنوایی افراد مراجعه کننده مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 • شنوایی سنجی به روش ادیومتری

ادیومتروی یکی از رایج‌ترین روش‌های انجام شنوایی سنجی است که در آن توسط دستگاه ادیومتر تست‌ها و آزمایشات مختلف شنوایی از جمله ادیومتری تن خالص، ادیومتری گفتاری صورت می‌گیرد. در پایان آزمایش تمامی نتایج به دست آمده بر روی یک جدول که به آن ادیوگرام گفته می‌شود ثبت می‌گردد.

 • شنوایی سنجی به روش تمپانومتری

در این روش به کمک دستگاه تمپانومتر عملکرد گوش میانی مورد بررسی قرار داده می‌شود و نتیجه حاصل از آن که به صورت یک منحنی رسم می‌گردد جهت مراحل بعدی و تشخیص نهایی به پزشک معالج منتقل می‌گردد. به طوری که اگر این منحنی به دست آمده به شکل خطی صاف باشد نشان دهنده غیرطبیعی بودن گوش و در صورتی که شبیه به یک قله باشد نرمال بودن گوش میانی را نشان می‌دهد، البته لازم به ذکر است که تفسیر منحنی به دست آمده به این راحتی هم نمی‌باشد و دانشی تخصصی را می‌طلبد.

 • شنوایی سنجی به شیوه OAE

به کمک این نوع روش شنوایی سنجی، شنوایی نوزادان و کودکان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت مشکوک بودن، ارزیابی‌ها و بررسی‌های دقیق‌تری می‌بایست صورت گیرد و به مراکز شنوایی شناسی و ادیولوژیست‌های تخصصی ارجاع داده شود. حتی زمانی که کودک خواب هست هم این آزمایش قابل انجام است.

 • شنوایی سنجی به شیوه ABR

این نوع آزمایش الکتروفیزیولوژی نیازی به پاسخ فرد ندارد، به همین دلیل بیش‌تر در کودکان و افراد سخت آزمون و متمارض مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از این نوع آزمایش شنوایی می‌توان جهت افتراق سرگیجه و وزوزهای گوش ناشی از اختلالات حلزونی از وراحلزونی استفاده کرد. نتایج آزمایش از طریق نموداری ارائه می‌گردد که شنوایی نرمال دارای منحنی ای با شرایط خاص است. در حالی که ABR بدون مشکلات پزشکی یا مشکلات ارزیابی غیرطبیعی باشد می‌تواند نشانگر افت شنوایی فرد باشد.

انتخاب بهترین مرکز شنوایی سنجی

به منظور ارزیابی نمودن و انجام تست‌های مربوط به شنوایی لازم است که به مرکز شنوایی سنجی مراجعه نمود. مراکز شنوایی بسیاری در بیمارستان های دولتی، درمانگاه های خصوصی و در اکثر کلینیک های شنوایی شناسی در سراسر کشور و به خصوص تهران وجود دارند که در تمامی آن‌ها متخصصین شنوایی شناس ها یا ادیولوژیست های آموزش دیده جهت انجام تمامی امورات مربوط به شنوایی مستقر بوده و مشغول به فعالیت هستند. پس معاینه دقیق فرد مراجعه کننده بسته به سن فرد و شرایطش، آزمایش های مختص به او تشخیص داده شده و انچام می‌گردد. پس از آن مطابق با نتایج و شواهد به دست آمده میزان شنوایی فرد مورد سنجش قرار گرفته و راهکارهایی متناسب با نتایج به دست آمده به وی داده خواهد شد.

بهترین مرکز شنوایی سنجی در ولیعصر

ولیعصر یکی از پرترددترین و اصلی ترین مناطق تهران است. در صورتی که در این منطقه به دنبال یک کلینیک شنوایی سنجی هستید، کلینیک سمعک آلفا واقع در خیابان گاندی شمالی، تقاطع خیابان شریفی، روبروی کلانتری 103 گاندی، ساختمان پزشکان گاندی پلاک 8 واحد 1، دارای ادیولوژیست و متخصص جهت تجویز سمعک و بهبود وزوز گوش با روش TRT، همچنین دارای سابقه کار در بیمارستان‌های خصوصی و دولتی که به کمک متخصصین خود، خدمات مختلفی شنوایی سنجی و تجویز سمعک را به مراجعه کنندگان خود ارائه می‌دهد.

مرکز شنوایی سنجی آلفا یکی از مجهزترین و بهترین مراکز انجام ادیومتری یا همان نوار گوش در منطقه ولیعصر تهران است. همچنین تمامی برندهای سمعک در این مرکز عرضه می‌گردد و نمایندگی برترین برندهای سمعک‌ دنیا اعم از اتیکن، برنوفون، فوناک و زیمنس را به همراه گارانتی برعهده دارد. از جمله دیگر خدماتی که در این مرکز انجام می‌گیرد می‌توان به تجویز سمعک، تنظیمات سمعک، تعمیرات سمعک، و همچنین تمامی تست های شنوایی سنجی و تست‌های سرگیجه اشاره نمود علاوه بر این، مرکز شنوایی سنجی آلفا مجهز به لابراتوز تخصصی تعمیر سمعک نیز است.

مرکز شنوایی سنجی آلفا یکی از بهترین و جامع‌ترین مراکز تخصصی شنوایی سنجی در ولیعصر تهران است که دارای متخصصان حرفه‌ای بوده و خدمات تشخیصی، درمانی و مراقبتی را به مراجعه کنندگان خود از سراسر کشور ارائه می‌دهد. کلینیک سمعک آلفا همچنین خدماتی از قبیل گفتار درمانی، اختلالات تلفظی، لکنت، اتیسم، کم شنوایی، تاخیر گفتار و ... را ارائه می‌دهد. خدمات تخصصی شنوایی سنجی  این مرکز شنوایی سنجی شامل: انجام تست‌های شنوایی، ارائه مشاوره در زمینه وزوز گوش و سرگیجه، تجویز سمعک‌های مختلف از معتبرترین برندها ، خدماتی از قبیل ارزیابی شنوایی رده‌های سنی مختلف، ارائه انواع برند سمعک‌ها ، تجویز و تعمیر و تنظیم سمعک، ساخت انواع قالب‌ها، تجویز نمودن سمعک در محل ویژه سالمندان به منظور سهولت کار و...  است. ادیولوژیست و مدیریت این مرکز سرکار خانم سارا باقری فارغ التحصیل رشته شنوایی شناسی از دانشگاه علوم پزشکی ایران است. در کلينيک سمعک آلفا با جديدترین تجهيزات و امکانات پیشرفته و به روز دنیا، به راحتی وزوز گوش شما درمان خواهد شد. علاوه بر وزوز گوش، سایر خدمات شنوایی نیز در این مرکز قابل انجام است.

کلینیک سمعک آلفا

برخی از خدماتی که در مرکز شنوایی آلفا در ولیعصر صورت می‌گیرد شامل چیست؟

کلینیک شنوایی سنجی آلفا واقع در ولیعصر تهران، منطقه جردن، با بهره گرفتن از کادر بالینی با سابقه، متخصص و مجرب در زمینه ارزیابی شنوایی و توانبخشی با سمعک و خدمات سمعک همه روزه به جز  روزهای جمعه و تعطیلات رسمی در خدمت مراجعه کنندگان عزیز می‌باشد.

برخی از مهم‌ترین خدمات تخصصی که در این مرکز ارائه می‌گردد عبارتند از:

 • بررسی کامل و تخصصی سیستم شنوایی فرد مراجعه کننده به کمک معتبرترین و مجهزترین دستگاه های روز دنیا
 • تجویز تخصصی بهترین برندهای سمعک موجود در بازار با گارانتی بین المللی
 • ارزیابی خدمات سمعک قبل و پس از فروش، و رفع مشکلات اولیه سمعک به صورت حضوری
 • انجام غربالگری های شنوایی مربوط به نوزادان (OAE) و کودکان
 • انجام ارزیابی‌های الکتروفیزیولوژیک (ABR) به منظور بررسی نمودن عصب شنوایی
 • تشخیص دقیق و ارائه راهکار جهت کم شنوایی با بهره گیری روش های نوین توان بخشی
 • دارای نمایندگی بهترین و مطرح‌ترین برندهای سمعک
 • انجام تست های شنوایی و تجویز سمعک در منزل

سمعک برتر آماده ارائه خدمات شنوایی سنجی به شما همراهان گرامیست.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page
سمعک آلفا

نشانی: تهران، گاندی شمالی، تقاطع خیابان شریفی، روبروی کلانتری ۱۰۳، ساختمان پزشکان گاندی، پلاک ۸، طبقه همکف، واحد یک
تلفن: ۸۸۶۷۴۸۸۶-۰۲۱

 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • تلفن تماس ضروری: ۰۹۱۰۳۰۶۱۹۴۹
اینستاگرام سمعک برتر
فیس بوک سمعک برتر

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک آلفا محفوظ می‌باشد.

تماس و مشاوره با سمعک آلفا