شنوایی سنجی

شنوایی سنجی روشی غیر تهاجمی است که توانایی فرد را در شنیدن صداهای مختلف در فرکانس های مختلف با میزان شدت های متفاوت اندازه گیری می کند. یک سری از بیماری ها مانند تومورهایی که اطراف گوش وجود دارد و یا پارگی پرده گوش مشکلات استخوانچه ای و گوش میانی، کلستاتوما، اتواسکلروز، سرگیجه، وزوزگوش، منییر،سرگیجه های وضعیتی گوش، همچنین تجویز سمعک، چکاب دوره ای تنظیم سمعک و افرادی که در محیط های پر سروصدا کار می کنند، نوزادان، کودکان و دانش آموزان، استخدامی ها وکسانیکه نیاز به گواهینامه رانندگی دارند، همگی نیاز به شنوایی سنجی دارند.
مرکز ارزیابی شنوایی سمعک آلفا کلیه ی تست های شنوایی برای مشکلات مختلف شنوایی را دارا می باشد. شنوایی سنجی اولین مرحله ی تشخیص کم شنوایی یا مشکلات دیگر شنوایی و تعادل یا تنظیم سمعک می باشد

audiometry

اتاقک شنوایی سنجی

برای انجام تست شنوایی در مرکز ارزیابی شنوایی نیاز به اتاقک شنوایی می باشد. این اتاقک تقریبا آکوستیک است و تست شنوایی در دسی بل های مختلف و در فرکانس های مختلف آستانه گیری شنوایی به وسیله دستگاه های شنوایی سنجی انجام می شود. کلینیک سمعک آلفا تست شنوایی را با مدرن ترین دستگاه اروپایی انجام می دهد. دستگاه های شنوایی سنجی سالانه کالیبره و تنظیم شرکتی می شود. برای همین بسیار مهم است که شما تست شنوایی را چقدر دقیق انجام داده اید. انجام تست شنوایی در مراکز شنویی معتبر و خصوصی بسیار ارزشمندتر از مراکز دولتی است. متاسفانه مراکز دولتی یا نیمه خصوصی یا درمانگاه ها به دلیل اختصاص ندادن بوده برای یک سری اموراز دقت کافی برخوردار نیستند. مراکز بهزیستی نیز با توجه به تجربیات بیست و چند ساله از همین ویژگی برخوردارند.
یک نکته مهم این است که وقتی تست شنوایی انجام می شود همراهان بیمار اگر داخل اتاق هستند سکوت کنند تا تست در تمرکز و آرامش کامل انجام شود و در نهایت نتیجه را از متخصص بخواهند.

نوار گوش

تست شنوایی در برگه هایی که نوار گوش نامیده می شود ثبت می گردد و گزارشات لازم در نوار گوش نوشته می شود. تست شنوایی نوزادان ABR یا ASSR در کودکان ناشنوا و تست رفتاری کودک نام دارد. بر اساس ادیومتری انجام شده نیاز بیمار به روند درمان و چگونگی آن مشخص می گردد. نیاز به بیمار به تست تکمیلی مانند:MRI ،تست ECOGHI یا همان تست سرگیجه، تست VNG، و نیاز به خرید سمعک، تهیه ی قالب ضد آب، تهیه قالب ضد صوت یا صدا شکن باتوجه به شنوایی سنجی و بررسی گوش میانی مشخص می شود. توجه داشته باشید.

سمعک آلفا

نشانی: تهران، گاندی شمالی، تقاطع خیابان شریفی، روبروی کلانتری ۱۰۳، ساختمان پزشکان گاندی، پلاک ۸، طبقه همکف، واحد یک
تلفن: ۸۸۶۷۴۸۸۶-۰۲۱

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • تلفن تماس ضروری: ۰۹۱۰۳۰۶۱۹۴۹
اینستاگرام سمعک برتر
فیس بوک سمعک برتر

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت سمعک آلفا محفوظ می‌باشد.

تماس و مشاوره با سمعک آلفا